Článek

Kampaň Fresh Film Festu je vystavena na brněnském bienále grafického designu

Fresh film festivalKampaň Fresh Film Festu je vystavena na brněnském bienále grafického designu

Kampaň loňského ročníku festivalu studentského filmu Fresh Film Fest je momentálně k vidění na 22. mezinárodním bienále grafického designu Brno 2006, zaměřeném na plakát, firemní identitu, reklamní a informační grafiku.

Tisková zpráva: Fresh Film Fest je největší mezinárodní soutěžní přehlídka studentského filmu v České republice, navazující na více než třicetiletou tradici mezinárodních studentských filmových festivalů pořádaných v Karlových Varech. V pěti dnech na přelomu měsíců srpna a září uvádí v šesti kinosálech desítky ukázek toho nejprogresivnějšího ze světové studentské kinematografie, a tento program doplňuje celovečerními projekcemi i hudebními koncerty. Ambicí a úkolem festivalu je stát se centrem východoevropské a středoevropské studentské tvorby a všemi možnými způsoby třetí ročník festivalu, se bude konat v Karlových Varech od 30. srpna do 3. září 2006.

Fresh Film Fest má každý rok výraznou grafickou podobu. První ročník byl čistě typografický. Druhý ročník festivalu na plakátech propagovaly tváře mladých režisérů z celého světa. Festival tak prostřednictvím grafické úpravy získal rozměr reálné akce, uvedla autorka vizuálního stylu festivalu Adéla Svobodová. Právě zmíněná kampaň s reálnými tvářemi je až do 15. října 2006 vystavena v Moravské galerii v Brně v rámci 22. Mezinárodního bienále grafického designu. Plakáty jsou vystaveny v soutěžní sekci bienále v budově Umělecko-průmyslového muzea, Husova 14.

Výrazná grafická podoba festival neopouští ani letos. Tématem grafiky je totiž přímo slovo fresh. Představte si plakáty s obětí prostřelenou banánem, diváka s melouny místo rukou, erb festivalu z ovoce nebo dívku s poprsím z pomerančů, dodává Svobodová.

Adéla Svobodová (1978) absolvovala FaVU v Brně, ateliér grafického designu, momentálně ve studiích pokračuje na AVU v Praze, v ateliéru Michaela Bielického a Vladimíra Skrepla. Je hlavním ideologem grafické stránky festivalu Fresh Film Fest.

http://www.freshfilmfest.net

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/fresh-film-festival-bienale.html

15.08.06