Článek

Junior Internet opět hledá mladé talenty

Junior InternetJunior Internet opět hledá mladé talenty

Až do 15. února 2011 se mohou mladí lidé hlásit se svými webovými stránkami, grafickými pracemi a eseji o Internetu do 12. ročníku projektu Junior Internet. Vítězové získají hodnotné ceny, publicitu a příležitost představit své projekty českému i mezinárodnímu publiku. Všichni účastníci pak budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční 20. března 2011 v Praze.

V roce 2011 se již dvanáctým rokem uskuteční projekt Junior Internet, zaměřený na aktivní mladé lidi zajímající se o počítače a Internet. Nejlepší oceněné projekty v rámci každoročních internetových soutěží získají kromě hodnotných cen možnost představit svůj projekt na mezinárodním sympoziu Junior Internet, kterého se zúčastní i vítězové z dalších zemí Evropy.

Prostřednictvím přihlašovacích formulářů na webových stránkách www.juniorinternet.cz je možné se až do 15. února 2011 registrovat do jedné ze čtyř soutěžních kategorií:

1) JuniorWeb – soutěž webových stránek a internetových projektů

2) JuniorDesign – soutěž designů a grafických návrhů

3) JuniorText – soutěž textů na téma „Komunikace mezi lidmi v roce 2020“

4) JuniorErb – soutěž webových stránek pro města, obce, regiony, turistická místa, školy či veřejnou správu

Vyhlášena je rovněž speciální cena Nadace Vodafone, generálního partnera projektu, pro neziskové internetové projekty vytvářené mladými lidmi, které jsou obecně prospěšné a pozitivně přispívají okolí. Vítězný autor si odnese mobilní telefon a poukaz na volání v hodnotě 5000 Kč.

Nadace Vodafone dlouhodobě podporuje iniciativy na podněcování kreativity mladých lidí a technologických inovací, které jsou prospěšné širokému okolí. Rádi proto dáme opět příležitost mladým internetovým nadšencům představit své projekty a naši cenu věnujeme těm, které nejvíce pozitivně ovlivňují své okolí.“ říká Inga Kaškelyte, ředitelka Nadace Vodafone.

Vítězové ve všech kategoriích si kromě nových zážitků a zkušeností odnesou také věcné ceny od sponzorů soutěže. Vítězové soutěže JuniorWeb pro své projekty získají profesionální server hosting na 12 měsíců zdarma v celkové hodnotě 49 000,- od společnosti SuperHosting.

Ti, kteří nezvítězí, však nemusí zoufat. Všichni účastníci soutěží budou pozváni na konferenci Junior Internet, která se uskuteční v neděli 20. března 2011 v Praze. Připraven bude zajímavý program plný přednášek o Internetu, prezentací úspěšných projektů, diskusí se známými internetovými osobnostmi a mnoho dalšího. Pro účastníky bude během programu připravena také tradiční tombola o zajímavé ceny.

Projekt Junior Internet probíhá nejen v České republice, ale i na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku, kde bude letos také třídenní mezinárodní sympozium, probíhající ve dnech 26. – 28. 3. 2011, na které se sjedou všichni vítězové z ČR i ostatních zemí. Účastníci tak budou mít příležitost seznámit se s mladou evropskou internetovou elitou.

-Junior Internet
Projekt Junior Internet, který je určen pro mladé tvůrce do 18 let, organizují sami mladí lidé (sdružení v neziskové organizaci Together Czech Republic).

Uzávěrka přihlášek:
do 15. února 2011

Datum konání konference:
20. března 2011 v Praze

Další informace

 

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/junior-internet-2011.html

20.01.11