Akce

Ilustrátorskou soutěž RAW ART Wrestling čeká poslední bitva (21/4/2018)


Termin: 21. 4. 2018   |   Lokalita:  Praha   |   Vstupné: zdarma


Poslední finálové kolo 4. ročníku ilustrátorské soutěže Raw Art Wrestling se uskuteční 21. dubna v prostorách holešovického Vnitroblocku. Veřejnost dostane možnost dívat se umělcům nejen pod ruce a zvolit absolutní vítěze, ale čeká na ni celý den plný přednášek, workshopů, panelových diskusí se špičkami ve svém oboru a společným tématem – ilustrace. 

RAW 2018 Finále

Finálová bitva se uskuteční 21. dubna ve VNITROBLOKU! Připravujeme celý den workshopů, lekcí a ilustrátorských kejklí. Máte se na co těšit! <3/ENG/Final battle will happen on 21st of April in VNITROBLOK at Prague. We are getting ready full day of workshops, lectures and illustration fun. Stay tuned! <3

Zveřejnil(a) RAW dne 21. březen 2018

Finálová zkouška kreativity

Ze semifinálové čtyřiadvacítky mladých umělců jich do posledního kola postoupilo celkem 16. Ve finále budou proti sobě soutěžit opět ve 4 kategoriích – ilustrace, charakter designu, komiks a speed sculpting. Jakub Gajdošík aka KKDTROOPER, Kateřina Čupová aka Chechula, Markéta Ryplová aka tttroy, Josef Sedlák aka Akrobad, Aňos Trousilová, Jakub Rosenberger, Oleksandr Bilibov a Natália Fašková aka Patália zasednou za plátna a Marek Kulhavý aka Mára, Vítězslav Mecner, Mirek Moc, Přemek Ponáhlý, Petr Bukovjan aka Peter, Vladimír Chalupa, Yevgeniya Drovossekova aka Yeve a Ondřej Dufek aka Duffator za tablety či počítače.

Od 18.00 hodin se tak veřejnosti naskytne příležitost sledovat umělce přímo v akci. Také mohou sledovat, jak si dokáží za 120 minut poradit s tématem, které se dozví od porotců až těsně před zahájením finále. Vždy po jednom vítězi v dané kategorii, za digital i analog, rozhodnou Michal Ivan, koncept artista působící v Berlíně, Daniel Špaček, designer dětské televize ČTDéčko, Ilona Polanski, jedna z nejúspěšnějších komerčních ilustrátorek u nás, zakladatel vizuálního studia DRAWetc. Vladimír Strejček a belgický mural artový umělec Dzia. Na divácích pak bude zvolit absolutní vítěze, kteří si odnesou hlavní cenu – grafický tablet Wacom Cintiqe.

Den s ilustrací bude bavit i vzdělávat

RAW Art Wrestling se v loňském roce z večerního živého ilustrátorského souboje proměnil v celodenní zábavu pro širokou veřejnost a letos v nastaveném trendu bude pokračovat. Návštěvníci se tak na celý den ponoří do světa komerční ilustrace ve všech jejích podobách – concept artu, charakter designu, komiksu a třeba i mural artu a umění ve městech.

Pokud kreslíte doma do skicáků, určitě si nenechte ujít workshopy s hvězdami světové ilustrace. Letos se opět vrací světoznámý španělský ilustrátor Miki Montló, který proslul svou prací ve filmovém i herním průmyslu i tvorbou komiksů. Z Polska přijede věhlasný ilustrátor a concept artista Jakub Rebelka. V rámci workshopů nabídnou oba pánové i možnost „one to one mentoringu“.

Blok přednášek a diskusí bude věnován mural artu ve městech nebo výuce ilustrátorského řemesla na školách. Přinést s sebou můžete i své portfolio, které vám Daniel Špaček a Petr Fiašnok rádi v rámci portfolio review okomentují a dají rady, jak se posunout dál. Nebude chybět dirigovaná hodina pohybového kreslení Drink & Draw, tentokrát s baletkou a  fighterem z Primmat gymu. Dále se můžete těšit na workshopy pro YouTubery, aukci art toys, jejíž část výtěžku poputuje do neziskové organizace Loono, která bude přítomna se svým programem Prsa Koule + Srdce Mozek, a další nejen ilustrátorské lahůdky. Vezměte s sebou i děti, které svou kreativitu budou moci projevit např. při vybarvování různých omalovánek.

Na akci vystoupí:

  • Miki Montló
  • Jakub Rebelka
  • finalisté Raw Art Wrestling

Termín a místo:

  • 21. dubna 2018, 9.00–22.00 hodin
  • Vnitroblock, Tusarova 31, Praha 7

Vstupenky:

Finálový večer a celodenní program je zdarma, vstupné se platí pouze u přednášek a konzultací s omezenou kapacitou účastníků. Svá místa si můžete rezervovat zde.

Další informace:

Zdroj a foto: r-a-w.cz