Zdarma

Kde poslouchat hudbu zdarma?

Hudba k práci je základ a ne vždy je nutné ji kupovat nebo si platit předplatné. Vybrali jsme pro vás místa, kde lze hudbu poslouchat zdarma a legálně:


Spotify

Nelze nezmínit jednoho z největších hráčů v tomto oboru. Spotify nabízí i bezplatný tarif, který vám sem tam proloží poslech reklamou. Pro práci nabízí adresář playlistů „Focus“, který obsahuje pár desítek vybraných playlistů vhodných k práci či soustředění.

Výhodou Spotify je, že si můžete sestavit vlastní playlisty a ty pak třeba i sdílet s ostatními — stejně jako to například udělal známý designer Tobias Van Schneider.

Spustit Spotify

iTunes

Možná o tom nevíte, ale i v iTunes najdete spoustu hudby k práci zdarma. Jedná se o internetová rádia, která Apple sice v iTunes už řadu let má, ale v poslední době je spíše skrývá. Pokud je nevidíte, na stránkách podpory Apple najdete, jak je zobrazit. K prozkoumání doporučujeme složku Ambient, kde najdete více než 400 streamů.

Stáhnout iTunes

SomaFM

Klasika v poslechu hudby zdarma. Nabízí přes 30 streamů, které nejsou přerušovány reklamou, jen občasnou výzvou k dobrovolnému příspěvku. K práci si ten svůj určitě vyberete rychle — fajn je například Mission Control nebo Beat Blender.

Spustit SomaFM

Mixcloud

Na serveru Mixcloud najdete spoustu hudby, ve které můžete vyhledávat nejen podle klíčových slov (ambient, chillout…) i podle lokality. Můj oblíbený kanál je Café del Mar Music, který nabízí víc než deset playlistů.

Spustit Mixcloud

Slow Radio

Ptačí zpěv z jižních Čech. Docela pobavil komentář jednoho z posluchačů na stránkách rádia: Musel jsem si zavřít okno do našeho lesoparku, aby mě místní, míň kvalitní ptactvo, tolik nerušilo. :-)

Spustit Slow Radio

Free Music Archive

Spousta muziky rozdělená do kategorií či hitparád. Hudba se dá nejen poslechnout, ale i stáhnout.

Spustit Free Music Archive

Noisli

Spíše než o hudbu se zde jedná o konfigurátor zvuků, který si můžete nadefinovat podle aktuální nálady. Na výběr je v tuto chvíli 16 předvoleb jako déšť, vlny, vlak, les, vítr, listí, ptáci atd. K dispozici jsou i varianty „random“, „productivity“ a „relax“, které vám namíchají požadovaný mix.

Spustit Noisli

Coffitivity

Jedná se o stream zvuků z různých prostředí, takže se snadno můžete cítit například jako v univerzitní kavárně. K dispozici jsou 3 streamy zdarma, další tři jsou za poplatek.

Spustit Coffitivity

Další odkazy budou postupně přibývat. Jestli máte tip, pošlete nám ho.