Článek

Holografická reklama dorazila do Čech

HannahHolografická reklama dorazila do Čech

Od konce loňského roku máte možnost na výloze výrobce sportovního oblečení Hannah v Praze sledovat holografickou reklamu propagující akci hanah Snowtest. Samotné provedení reklamy je dílem společností Scarabeo Interactive a Otruba video brothers, které tuto unikátní technologii použili dle jejich slov jako první v české republice.

Fanoušci snowboardingu to zřejmě nesou těžce, ale prvním reklamním hologramem v České republice se stal opravdu lyžař. Již několik týdnů vždy v odpoledních hodinách brázdí virtuální svahy holografické výlohy pražského obchodu Hannah na ulici Revoluční. Jak mu jde zastavování, s kým se kouluje a kam vás oba pozvou, prozradí následující video.

O tom, že reklama s využitím hologramu se ve světě již používá se můžete přesvědčit například na videu z Austrálie, kde ji použil Vodafone.

Produkce Otruba video brothers založila speciálně pro účely realizací trojrozměrných HD virtuálních projekcí svoji novou součást Holoimage.cz — Otruba Holographic Production. Na vzniku reklamy evokující 3D hologram se podíleli: Michal Matoušek (režie), Martin Smékal (animace a speciální efekty), Jan Otruba (scénář, producent) a Robert Sládek (námět).

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/reklamy-kampane/holograficka-reklama-hannah.html

08.01.09