Článek

Golden Hammer 2008

Golden Hammer 2008Golden Hammer 2008

Od 2. července 2008 máte možnost registrovat svoje práce do mezinárodního reklamního festivalu Golden Hammer. Letošní, už v pořadí devátý, Golden Hammer se bude konat v termínu od 25. do 26. září. Během festivalu se budou konat semináře pod vedením světově známých reklamních profesionálů. Vyhlášení vítězů proběhne 26. září v kongresovém centru v Rize.

Letos poprvé, mimo kreativní a mediální poroty, zasedne i internetová porota, která bude vybírat nejlepší práce v tomto nejrychleji rostoucím oboru.

Předsedou kreativní poroty je Amir Kassaei, DDB group Germany Chief Creative Officer. Amir Kassaei je členem ADC Germany, ADC New York, D&AD a CCA. Se svými více než 1200 oceněními je jednou z nevíce oceňovaných osobností v Evropě. A. Kassaei začal svoji kariéru v TBWA Vienna. V roce 1997 přestoupil do Springer & Jacoby Hamburg, kde se stal kreativním ředitelem spoluzodpovědným za kreativu pro značku Mercedes. Od roku 2003 je Kassaei chief creative officer a executive partner v DDB Germany.

Za českou republiku v kreativní porotě zasedne Daniel Růžička, kreativní ředitel Young & Rubicam Praha.

Mediální porota je vedena Stuartem Nicholsonem, Network Resource Director (Zenithoptimedia Worldwide), Great Britain. Stuart pracoval přes 30 let v různých mediálních agenturách. V roce 1988 založil ve Velké Británii Zenith media. V minulosti také vedl Zenith v Maďarsku, Rusku a Hong Kongu. V současné době řídí aktivity Zenithoptimedia na rozvíjejících se trzích ve střední a východní Evropě a také na středním východu.

Golde Hammer se poprvé uskutečnil v roce 1994, od roku 1999 se stal mezinárodním festivalem. Během celého festivalu budou probíhat semináře zaměřené na kreativitu a média. V porotě zasednou zástupci nejlepších evropských agentur, jejichž úkolem bude vybrat práce pro Grand Prix, Gold and Silver Hammer a také speciální ceny Creativity Case a Media Folder.

V loňském roce Creativity case získala agentura “Zoom!” (Lotyšsko) a “Lowe age” (Litva) získala the Media folder. Celkem se loni zúčastnilo soutěže téměř 1000 přihlášených prací z 15 zemí.

Další informace na stránkách soutěže Golden Hammer.

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/golden-hammer-2008.html

24.07.08