Článek

Do Prahy i Brna přichází opět Noc reklamožroutů

Noc reklamozroutu 2010Do Prahy i Brna přichází opět Noc reklamožroutů

V letošním roce oslaví velkolepá show Noc reklamožroutů celosvětově již třicáté narozeniny. Oslava proběhne opět v prostorách multikin Palace Cinemas v Praze a v Brně. 

Show odstartuje v Praze v pátek 22. října. Místem konání bude pražské multikino Palace Cinemas Slovanský dům. Následující týden ve středu 27. října se celá show přesune do brněnského multikina Palace Cinemas Velký Špalíček.

-

Návštěvníci v průběhu téměř šestihodinové projekce zhlédnou výběr nejúspěšnějšího i nejlepšího, ale zároveň i nejhoršího, co reklama nabízí, ze sbírky Jeana Marie Boursicota. Více než 500 spotů nabídne jedinečnou a netradiční tvorbu zadavatelů a tvůrců reklam z různých částí celého světa. Hlavním záměrem zůstává, aby projekce návštěvníky bavila a byla v každém směru zajímavá.

Z letošního menu upozorňujeme na to nejlepší z britské reklamy, nejúžasnější automobilové reklamy, George Clooney a John Malkovich v reklamě na Nespresso. Dále uvidíme nejlepší tvorbu reklamní agentury DDB nebo Young & Rubicam, či nejlepší celosvětové sociální a humanitární reklamní spoty.

Pro odpočinek od reklamní tvorby bude opět připraven doprovodný program v prostorách multikina i Obchodního centra Slovanský dům. Ve 22,00 vystoupí duo Femme 2 Fatale, o půlnoci bude pokřtěno nové číslo luxusního pánského časopisu Playboy a závěr bude patřit latinsko-americkým rytmům. Hlavním hostem show však bude zpěvačka Anna K.

“Scénář celého programu je v průběhu večera návštěvníky večerů velmi dobře vnímán, pro početnou skupinu z nich se jedná o každoroční pravidelné potkání se na reklamožroutech“ říká Petra Lamlová, manažerka divize Palace Media a dodává: „show se stává cílem pro celé pracovní kolektivy, pro skupiny přátel, kteří přicházejí prožít nevšední večer“.

Ke skladbě večera doplňuje David Horáček, generální ředitel Palace Cinemas Czech: „Společnost Palace Cinemas se dlouhodobě snaží v České republice podporovat projekty, které vzešly z lokálních poměrů. Přemýšleli jsme, čím oživit letošní program a zároveň podpořit dobrou věc. Díky této strategii vznikla spolupráce se zpěvačkou Annou K. a projektem Chceš žít jako já, který je s ní v poslední době velmi úzce spojen“ a doplňuje: „V rámci večera proběhne předání šeku zpěvačce Anna K., která se osobně zúčastní. Bude to jedna z několika stěžejních částí večerního doprovodného programu show.“

Z každé zakoupené vstupenky na show Noc reklamožroutů bude věnováno 20 Kč na projekt zpěvačky Anny K., která podporuje prevenci rakoviny prsu. Tento výtěžek bude použit na koupi nového bioptického přístroje, který bude sloužit ke speciální diagnostice nádorů v prsu. Tento přístroj v České republice doposud není k dispozici. 25. 11 proběhne v pražské Lucerně koncert Anny K., i z tohoto koncertu poputuje výtěžek na koupi přístroje.

I v letošním roce pokračuje spolupráce s Jakubem Kohákem. „V posledním roce vznikly další zajímavé české reklamy. Nebojme se o nich dávat více vědět co světa. Dost možná je v budoucnu spatříme v rámci Noci reklamožroutů“, doufá Jakub Kohák, jeden z nejznámějších tvůrců českých, ale i zahraničních reklamních spotů a dodává: „z vlastní zkušenosti velmi dobře vím, kolik práce, kolik lidí a kolik peněz se na vzniku každého nového spotu podílí, a proto si upřímně přeji, aby reklam českých tvůrců bylo v rámci večera k vidění stále více“.

Zakladatelem projektu Noc reklamožroutů je francouz Jean Marie Boursicot. Jeho filmotéka je největším archivem reklamních filmů a spotů na světě. Obsahuje více než 800.000 reklam a každým rokem do ní přibývá na 10.000 nových titulů. Jean Marie Boursicot každým rokem vybírá spoty tak, aby vytvořil co nejzajímavější a unikátní show, která se bude moci podle promítnout v zemích po celém světě.

Hlavním partnerem letošního ročníku Noc reklamožroutů 2010 v Palace Cinemas je společnost Martini.

Vstupenky na pražskou část show Noc reklamožroutů 2010 je možné zakoupit na pokladnách multikin Palace Cinemas (www.palacecinemas.cz).

Vstupenky budou v prodeji za cenu 499 Kč. Cena pro studenty je 399 Kč.  K dispozici bude i limitovaný počet VIP vstupenek za 999 Kč včetně občerstvení.

Pro brněnské návštěvníky budou vstupenky připraveny v obou multikinech Palace Cinemas v ceně 299 Kč, pro studenty cena vstupenky činí 199 Kč.

-Noc reklamožroutů
A budou reklamy. Představíme společný projekt se zpěvačkou Annou K. A zavítáme znovu do Prahy i do Brna. Jste zváni…

Místo:
Palace Cinemas Slovanský dům Praha a Palace Cinemas Velký Špalíček Brno

Datum konání:

v pátek 22. října v Praze a ve středu 27. října v Brně

Další informace

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/noc-reklamozroutu-2010.html

13.10.10