Rozhovory

Deset otázek pro Miloslava Kolaříka

Miloslav Kolařík

spolumajitel showroomu Decoland Design Interiors
www.decoland.cz

miloslav-kolarik-01

Práce, které jsem aktuálně věnoval nejvíce času, byla…

Nejvíce mne a mého společníka právě zaměstnává práce s našimi lidmi.  Zakládáme si v Decolandu na tom, že poskytujeme výjimečné služby, a to vyžaduje, abychom náš team připravili co nejlépe. Pracujeme na tom, aby naši lidé byli hrdí na svou firmu a také na všechny značky, které Decoland zastupuje. Proto jsme s nimi od ledna neustále na cestách. Na veletrzích v Kolíně, Frankfurtu a v Miláně jsme tak společně získali přehled o nových trendech, barvách a materiálech. Na školení u výrobců jsme zase načerpali nezbytné produktové znalosti. V prvních šesti měsících jsme tak s našimi lidmi  strávili  plných čtyřicet dní na cestách za sebevzděláním. Druhý půlrok bychom měli vše zúročit. Bez profesionálního a motivovaného teamu se dnes v našem oboru nedá dlouhodobě prosperovat.

Poslední věc, na které jsem pracoval, je…

Otevřeli jsme zcela nový showroom Decoland Design Interiors v Průhonicích. Z původně dvou menších showroomů jsme se přestěhovali do nového velkého prostoru. Nový showroom jsme koncipovali tak, aby odolal světovým parametrům. Je to vlastně design „hub“. Snažili jsme se jej udělat tak, aby se v něm každý našel  a aby to byl právě design a neopakovatelně výjimečná atmosféra, která k nám přivede zákazníky, designéry, architekty a všechny ty, kdo přemýšlejí o interiérech jako o jedné z důležitých životních hodnot.

Je výjimečný v tom, že nabízí kompletní interiérové vybavení a řešení pro zákazníky ze středního segmentu až po produkty top světových značek pro tu nejnáročnější klientelu. Můžeme si ty nůžky dovolit, showroom má 2000 metrů čtverečních. Výjimečnost nového showroomu ale nespočívá v nábytku a značkách, byť jsou to skvělé firmy s příběhem. To je jen nezbytný hardware. Podstatné je v našich lidech a komplexních službách, které dnes dokážeme poskytnout. To je naše nezopakovatelné týmové know-how.

Čtenářům serveru Designportal.cz bych vzkázal…

Stojím o Vás a Váš názor, přijďte do Decolandu, máme vám co nabídnout. A pokud mne tam zrovna nenajdete, budu rád, když mi dáte zpětnou vazbu, můj email je kolarik@decoland.cz

Můj oblíbený designový kousek…

Mohl bych jmenovat řadu světových designérů, neboť zastupujeme  Alessi , Edru, máme v kolekci Vitru, ale dám přednost českým designérům. Mám rád české sklo a obecně víno. Rád ho piju ze sklenic od Ronyho Plesla, které udělal pro Jiřího Jelínka z Wine Food.  Líbí se mi světlo Frozen od Maxima Velčovského pro Lasvit, anebo svítidla od Lucie Koldové pro Brokis, anebo svítidla TIM od Michala Froňka a Honzy Němečka pro BOMMA.

Moc se o mě neví, že…

Vyhovuje mi styl, na který existuje ne zcela zvukomalebné slovo „eklektický“. Člověk se formuje a dozrává a každý vyhraněný styl  jednou omrzí. Proto je pro mne důležité mít všechny praktické věci skryté v úložných prostorách a čas s rodinou trávit v inspirativním prostředí velkého loftu, který si můžete změnit podle toho, jak se mění vaše potřeby. Umožní vám to obklopit se vždy jen těmi barvami, materiály a blízkými věcmi bez ohledu na konkrétní styl. Podstatné je, že vás to prostředí nabíjí.

Moji oblíbení světoví architekti…

Líbí se mi nápadité moderní stavby, které odráží současnost a také odvážně využívají  moderní technologie a tím se dokážou i prostorově prosadit pokud ovšem s pokorou respektují hodnoty staveb předcházejících generací. Líbí se mi krystalické stavby Daniela Liebeskinda, stejně jako organické tvary Jana Kaplického anebo řízné linie Zahy Hadid.

Kdybych měl neomezené možnosti, jaký by byl můj interiér snů…

Jak jsem již řekl dříve, interiér mých snů je prostor, který bych dokázal měnit podle svých aktuálních potřeb. Nesmí mne zavazovat nějakým výrazným pevným, či vestavěným nábytkem. Potřebuji velký prostor pro oblíbené obrazy, momentky rodiny, obrovský krb, velký stůl, pohodlnou pohovku a relaxační křesla. Určitě by ale měl mít velkoplošná bezrámová okna. Jednou světovou stranou bych se chtěl dívat na ne příliš vzdálenou vodní plochu jezera, oceánu nebo impozantní řeky, to vše v lehce kýčovitém rámu pečlivě udržované okrasné zahrady, lemované krátce střiženým trávníkem. Na druhé světové straně bych chtěl přes střechy pozorovat ruch velkoměsta.

Moje oblíbená světová destinace, kde se nejlépe odreaguji…

S výjimkou Jižní Afriky, kam jezdím za nejstarší dcerou, se obvykle nevracím na stejná místa. Chata, ať už by byla kdekoliv, by mne psychicky vysála. Velmi mne nabila cesta do Japonska, byť jsem tam byl služebně a jen na týden. Energie, která září ze všech těch usměvavých lidí, které tam potkáte, je úžasný životní elixír.

Inspiraci pro svoji práci čerpám…

Každý den přináší nové výzvy. Rád je probírám s kolegy formou neformálního brainstormingu. Je inspirativní porovnávat názory různých lidí, brát si z každého kousek a dávat dohromady mozaiky řešení, které mi přináší každodenní dávku satisfakce.

Na mé práci mě nejvíce baví…

Práce s lidmi kolem interiérů je krásná, pořád máte co objevovat a řešit. Není to rutina.

Díky za rozhovor!

Foto: decoland.cz