Článek

Czechdesign pořádá zdarma workshop pro grafiky na téma orientační systémy budov

CzechdesignCzechdesign pořádá zdarma workshop pro grafiky na téma orientační systémy budov

CZECHDESIGN, nezisková organizace rozvíjející design v České republice, pořádá workshop pro grafické designéry. Akce je součástí Týdne přístupného designu a tématem budou orientační systémy, které respektují potřeby starších lidí. Účast na workshopu je bezplatná. Workshop povedou teoretička přístupného designu Kateřina Přidalová (magazín A2), grafický designér Lukáš Kijonka (vedoucí Ateliéru grafického designu 1 na FaVU v Brně, Kolektiv Studio) a specialistka na potíže se zrakem Olga Buriánková (Tyfloservis).

Festival Týden přístupného designu

Během jednoho zářijového týdne, ve dnech 17. – 21. září 2013, proběhne několik akcí pro veřejnost, studenty, odborníky a zástupce státní správy, s cílem upozornit na podstatu přístupného designu co nejširší okruh designérů a uživatelů a vytvořit prostor pro dialog napříč generacemi.

Filosofie celého projektu, jehož mezníkem se v loňském roce stal workshop Make it equal!, je upozornit na sociální rovinu designu jako nástroje pro vytváření přístupného prostředí a produktů bez bariér. V letošním roce je hlavní pozornost soustředěna na problematiku designu pro seniory, kterým design může v mnoha ohledech pomoci překonávat každodenní nesnáze a usnadnit jim tak cestu k plnohodnotnému, aktivnímu stáří.

 

Workshop Grafický design (ne)stárne

Téma: návrh na nový orientační systém do Domu s pečovatelskou službou v Týnské ulici v Praze

Termín: 18. září – 1. kolo; 7. října – 2. kolo

S sebou: notebook, fototechnika, materiál pro skicování, atd.

Lehké občerstvení zajištěno.

Workshop bude dvoukolový. Druhé kolo bude finální prezentací Vašich výstupů z kola prvního a následné vlastní práce a proběhne 7. října. Kapacita workshopu je omezená. Registrujte se co nejdříve na mikulashapka@gmail.com a zašleme Vám další informace.

Zúčastněte se i dalších aktivit v rámci Týdne přístupného designu – seminář o přístupném designu se zahraničními hosty Paivi Tahkokallio a Silviem Sagramolou proběhne 19. září od 11:00 v GALERIE/CZD.

Další informace

Zdroj a foto:
equaldesign.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/workshop-orientacni-sytemy.html

09.09.13