Článek

Cut & Paste – Amsterdam 2009

cut_and_paste-titleCut & Paste – Amsterdam 2009

Soutěž Cut & Paste doznala tento rok několika změn. Jednak se zase o něco rozšířil seznam měst, ve kterých se pořádá, poprvé byla tato čistě 2D akce rozšířená o 3D a motion design a změna se dotkla i termínu, kdy z podzimů byla soutěž přesunuta na jaro.

Na počátku v roce  2006 soutěž probíhala ve čtyřech amerických městech – New York, Chicago, Los Angeles a San Francisco. V roce 2007 přibyla města Berlin, Boston, Hong Kong, London, Portland, Sydney a Tokyo. A tentokrát (připomenu jen, že ročník 2008, který se měl konat na podzim, se přesunul na jaro 2009) se seznam lokalit rozrostl na úctyhodných šestnáct po celém světě. Kompletní výčet je následovný: Los Angeles, San Francisko, Portland, Boston, New York, Toronto, Chicago, Amsterdam, Londýn, Berlín, Barcelona, Miláno, Hong Kong, Shanghai, Tokyo a Sydney.

Pravidla soutěže se změnila pouze pro sekci motion, kdy soutěžící mají osm hodin na vytvoření minimálně patnácti sekundondového spotu. Ve 2D a 3D však platí standardních 15 minut na soutěžní úkol. Témata soutěžních úkolů jsou samozřejmě tajná a účastníci se je dozvídají přímo na pódiu.

V Amsterodamu se C&P konala 2. dubna v klubu Paradiso (klub vzniknuvší z bývalého kostela a mající pověst popového chrámu) a o přízeň jak odborné poroty tak diváků se ucházelo šestnáct designérů. Vše začínala dvě semifinálová kola 2D sekce. Ze dvou čtyřčlenných skupin postoupili vždy dva designéři, kteří tak formovali finálovou čtveřici. Po těchto semifnálových kolech však následovala sekce 3D a motion a až po té vše zakončilo finále 2D sekce. Pro 3D byla témata „vesmírná loď“ nebo „holandské potěšení“, v motion pak jediná „Show me the money“. 2D pak nabídlo třeba plakát na téma „ikony“, obal LP desky na téma „Ekologie“ aj.

Díky sotěžícím, publiku a skvělým moderátorům, kteří show příjemně okořenili, lze dojem shrnout následovně: skvělá atmosféra, skvělá soutěž, skvělí designéři.
Nezbývá, než připojit seznam výherců a sadu obrázků.

Výherce v sekci 3D: Mao-Lin Liao (khitan.nl/Showreel)
Výherce v sekci motion: Tom Geraedts (vimeo.com/user308622)
Výherce v sekci 2D: Jordy van den Nieuwendijk (superoboturbo.com)

cut_and_paste-1
cut_and_paste-2
cut_and_paste-3
cut_and_paste-4
cut_and_paste-5
cut_and_paste-6
cut_and_paste-7
cut_and_paste-8
cut_and_paste-9
cut_and_paste-10
cut_and_paste-11
cut_and_paste-12
cut_and_paste-13
cut_and_paste-14

více info na:
Cut & Paste

._. Skákala

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/Cut_and_Paste.html

04.04.09