Článek

CMYKovky – hrací karty pro grafiky, už jsou na světě

V dubnu jsme psali o CMYK Playing Cards, když ještě probíhala crowdfundingová kampaň na jejich výrobu. Dnes už jsou karty na světě díky vyšší vybrané částce, než bylo plánováno, a především podpoře grafiků a designérů, ze kterých má již většina karty doma.

„Bylo to náročné, ale výsledek stojí opravdu za to! Ty karty jsou parádní.“ Ondřej Musil

Příběh karet

Ondřej Musil, autor karet (paragon-design.cz)

„Na konci března 2021 kampaň odstartovala na Donio, které doporučím každému, kdo o podobném projektu uvažuje. Reakce na karty byly skvělé a když se kampaň ukončila, bylo vybráno 105 %. Zároveň se ozval Lukáš Písecký, CEO tiskárny DIW Print ze Slovenska, že prý chtějí karty vyrábět stůj co stůj.

Ladění a přípravy materiálů, povrchů a krabičky bylo náročné, ale výsledek stojí za to. V tiskárně odvedli úžasnou práci a krabička je navíc s certifikací FSC.

Jakmile byly karty hotové, začala jejich distribuce všem, kteří v kampani přispěli. Určitě budu příště myslet na to, že rozesílat takový počet zásilek sám není dobrý nápad, ale lidé jsou naštěstí trpělivý.

Aktuálně zbývá poslat posledních pár kusů a reakce na karty jsou skutečně skvělé a všechny do jedné pozitivní, což mě opravdu těší. Všichni jsou z designu nadšení a moc si chválí odkazy na grafické nástroje, které i při hře s „negrafiky“ otevírají zajímavé debaty.

Navíc mě udělali radost opět v tiskárně DIW, kde fotografka Mária Šimová vykouzlila dokonalé fotky CMYKovek, které můžete vidět zde v článku.“

I ty můžeš mít své CMYK karty

Díky skvělé práci tiskárny a podpoře se povedlo vyrobit více karet, které jsou k dispozici i pro normální prodej. Zatím je nenajdete na žádném e-shopu a jsou k dostání pouze na dotaz přes stránky Ondřeje Musila nebo na emailu cmykcards@email.cz.

Tak co, dáte žolíky se CMYKovkami? Design Portál neodolal a také jich už několik vlastní…

Zdroj a foto: paragon-design.cz