Článek

Čeští a slovenští ilustrátoři se utkají v Secret Wars

Secret warsČeští a slovenští ilustrátoři se utkají v Secret Wars

Už tento pátek, 13. května, se v unikátním prostoru Bubenské 1 (kde se již konal např. Designblok nebo Code:Mode) uskuteční exhibiční souboj ilustrátorů mezi Slovenskem a Českem. Do Prahy konečně zavítají bojovníci fixou a štětcem, bojovníci Secret Wars.

Hodiny budou odpočítávat devadesátiminutový limit, po který se protivníci budou snažit svým stylem a vtipem potupit jeden druhého. Pravidla jsou přísná. Na plátno 2×2 metry se smí tvořit pouze černou barvou a jakékoliv skicy, náčrtky nebo opravy jsou zakázané. O vítězi rozhodne dvojčlenná porota a hlas publika. Celé klání budou hudebně doprovázet Secret Wars DJs, kteří se ve spolupráci s usměvavými barmankami postarají o zábavu až do ranních hodin.

Celá exhibice má za cíl představit Secret Wars divákům a potenciálním bojovníkům letošní Secret Wars ligy. 11. 6. se totiž můžeme těšit na vypuknutí pravidelných klání ve velkých českých městech, která vyvrcholí v prosinci 2011 velkým finále, jehož vítěz vyhrává 30.000 Kč a postupuje reprezentovat Čechy proti zbytku Evropy.

Pojď se do Londýna probojovat i Ty! Pošli email s ukázkami svých prací, jménem a městem do 5. 6. na email vick@secretwars.cz.

Přesný program, místo a čas dalších soubojů se brzy dozvíte, stačí mít oči otevřené. Tajné války přicházejí i do Vašeho města.

Historie Secret Wars

Secret Wars pochází z Anglie a jmenuje se podle prvního z Marvellových kultovních komiksů. V epickém souboji se v něm setkávají ti největší superhrdinové všech dob. Odvozeno od podstaty tohoto kultovního komiksu, Secret Wars spojuje nejlepší ilustrátory, malíře a kresliče z celého světa a to uspořádáním tajných válek, tedy soubojů ilustrátorů.

Pravidla

V těchto soubojích se bojuje fixou nebo štětcem a černou barvou a bojištěm jsou velkoplošná plátna a desky, místo krve teče barva. Souboje trvají 90 minut, během nichž mají umělci možnost svým stylem, talentem a vtipem potupit svého soupeře před očima diváků. Maluje se ve smyslu komiksového prostředí jen černou barvou nebo inkoustem, bez pomoci náčrtu či kresby, tužky, bez možnosti oprav, tedy „free hand“.

 Za doprovodu hudby, vizuálních projekcí, živých vystoupení kapel a djů vzniká velkolepá audiovizuální umělecká show, jejíž hlavní hrdinové jsou umělci a jejich talent. V tomto interaktivním představení rozhoduje dvoučlenná porota a hlas publika, měřený decibelmetrem. Výherce postupuje do dalšího kola a absolutní výherce do evropského
finále.

Secret Wars dobily svět

Podobně jako v kultovním filmu Fight Club se na tajných místech po celém světě setkávají nadšenci umění, aby v tajných válkách prezentovali svůj talent. Najdete je v uličkách deštivého Londýna či prázdných továrnách v Malmö, v malém baru na pláži v Sydney nebo v nejnovějším klubu v centru New Yorku. Secret Wars se stal za posledních 5 let Mekkou ilustrátorů a největší událostí v živém kreslení na světě. Pomocí Secret Wars našlo slávu nespočet dosud neznámých talentů, mezi jinými Miss Led, Bridge Stahl, Beastman, DiscoTeck, Sprinkles, Ken Taylor, London Police, Scale, Swanski, Mr. Inky.

Díky velkému ohlasu diváků po celém světě se Secret Wars stal uznávanou akcí, která je zárukou umělecké kvality. Jeho dosah se za poslední roky rozšířil na všechny kontinenty a pod heslem „Sky is the limit“ začíná organizovat první souboj přímo v oblacích na jednom z letadel nejmenované oranžové společnosti. V roce 2009 se Secret Wars rozšířil do Austrálie, v roce 2010 do Japonska a Thajska, USA, Kanady a mezi jinými poprvé do Čech a na Slovensko. Kromě soutěží v jednotlivých státech Evropy se výherci automaticky kvalifikují do celoevropského finále. Záměrem Secret Wars je v roce 2012 zorganizovat epický souboj superhrdinů, tedy výherců z celého světa.

Secret Wars – exhibiční battle SK vs. ČR
-
Hodiny budou odpočítávat devadesátiminutový limit, po který se protivníci budou snažit svým stylem a vtipem potupit jeden druhého. Pravidla jsou přísná. Na plátno 2×2 metry se smí tvořit pouze černou barvou a jakékoliv skicy, náčrtky nebo opravy jsou zakázané.

O vítězi rozhodne dvoučlenná porota a hlas publika. Celé klání budou hudebně doprovázet Secret Wars DJs, kteří se ve spolupráci s usměvavými barmankami postarají o zábavu až do ranních hodin.

Datum:
13. 5. 2011, od 20. hodiny

Místo:
Bubenská 1, Praha 7


Více infa hledejte na www.secretwars.cz
nebo na facebooku www.facebook.com/secretwars.cz

Zdroj: Tisková zpráva

 

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/secret-wars-ilustrace-souboj.html

10.05.11