Článek

Česká značka PRIM se vrací na zápěstí i na stěnu

Značku PRIM mohli mnozí znát jako klasickou a v podstatě jedinou značku hodin a hodinek v době nedávno minulé. Hodiny PRIM visely snad v každém obyváku a zdobily každé zápěstí. Česká značka PRIM se od roku 1949  nesmazatelně zapsala do historie českého designu, který byl a je skrze ní viditelný i ve světě. I přes vleklé soudní spory o ochrannou známku a existence dvou značek Prim na trhu, si ten pravý český Prim zachoval jedinečnost kusové výroby v Novém Městě nad Metují a jeho modely se mohou pyšnit titulem „Made in Czech Republic“.

Podívejte se na pár ikonických kousků, které se dají sehnat i dnes:

Orlík

Vypadá trochu jako vinylová deska – slavný model PRIM Orlík se specifickým designem ciferníku.

prim_orlik
Zdroj: 24time.cz


Diplomat

Ciferník bez čísel s nadčasovým minimalistickým designem. Hodí se stejně dobře na ambasádu i do vaší pracovny – a vybrat si můžete ze dvou barevných provedení.

prim_diplomat

 


Pilot na zápěstí

S těmito hodinkami si budete připadat jako pilot letadla MIG, jehož palubními budíky se tento model inspiroval. Některé komponenty palubních přístrojů letadel MIG se pod licencí vyráběly také v tehdejším ČSSR a to byla pro značku PRIM inspirace. Matové pískování technologií DLC a safírové sklíčko dodávají tomuto modelu jedinečnou odolnost. Hodinky mají výrazný číselník s kontrastními číslicemi s vysokou luminiscencí a je možné si je nechat individuálně upravit od laserového gravírování až po unikátní barvu ciferníku a pásku.

prim_pilot_01

prim_pilot_02

Zdroj: 24time.cz

24time_logo

Partnerem článku je obchod 24time.cz.