Logo

Česká asociace skateboardingu

Frank Ateliér

Hodnocení redakce

Nové logo je v porovnání s tím původním o světelné roky napřed. A lev na skejtu, to tu ještě nebylo. Líbí se mi stylizace. Nedovedu si takového lva představit pro ministerstvo, ale pro skateboarding funguje jak má. Skvěle funguje na plakátech. Možná se šlo ještě trochu víc odvázat co se týče trička, čepice… tam už samotné logo na černé působí trochu osaměle.

  • Logo
  • Vizuální styl
  • Zpracování
Celkově
3.8
Sending
Hodnocení čtenářů
3.29 (42 hlasů)

Česká Asociace Skateboardingu po deseti letech mění logo a vizuální styl. Vedení asociace za tímto účelem oslovilo pražský Frank Ateliér. Bublinu v národních barvách a tvaru skateboardu tak střídá stylizovaný český lev.

„Skateboarding je neobyčejný sport a Česká Asociace Skateboardingu má i neobyčejného lva. Má svůj styl, je hrdý, drsný a nesnaží se jen tak každýmu zalíbit.“
David Hanousek, creative leader

Původní logo

Nové logo

Explikace

David Hanousek, creative leader ve Frank Ateliéru

„Ollie, backside, indy, shove-it, lipslide, nollie, boardslide, fakie, kickflip. Jsou to jen triky? Je to sport nebo umění? Je to životní styl nebo závislost? Nebo vše najednou? Kdo nikdy na desce nestál, tak nepochopí. Skateboarding je neobyčejný sport a Česká Asociace Skateboardingu má i neobyčejného lva. Má svůj styl, je hrdý, drsný a nesnaží se jen tak každému zalíbit.

Skateboarding se letos stal oficiálním olympijským sportem, přesto si skateboardingová scéna zachovává svou nezávislost a nespoutanost. Cílem bylo, aby identita byla reprezentativní pro profesionální účely asociace a zároveň byla přijata sk8tovou komunitou.

Písmo: Graphik

  • Autor: Christian Schwartz
  • Publikováno: 2018
  • Písmolijna: Commercial Type

Písmem, které se používá napříč komunikací, je Graphik od Commercial Type, konkrétně část písmové rodiny Wide. Jednotlivé znaky jsou sice výrazově neutrální, svými proporcemi ale písmo perfektně vyhovuje expresivní komunikaci nejen na plakátech, ale i v online prostředí.

Tým:

Vývoj loga

Ukázky vizuálního stylu

Další práce Frank Ateliéru

Albi

Zdroj a foto: frankatelier.cz