Článek

Červnové události na Prague College – Diploma shows studentů Grafiky a Nových médií

Prague CollegeČervnové události na Prague College – Diploma shows studentů Grafiky a Nových médií

Prague College, britská vysokoškolská instituce pro vás připravila kulturně nabitý červnový program. Oslava narozenin Prague College a dvě absolventské výstavy studentů Grafiky a Nových médií jsou kulturní události, které si nesmíte nechat ujít.

Páté výročí oslaví Prague College již v pátek 12. června v prostorách La Fabriky v pražských Holešovicích a nabídne program koncipován studenty nových médií, obsahující kreativní zvukovou instalaci a VJ show se sedmi živými audiovizuálními kompozicemi. Průběh celého večera bude doprovázen několika DJs s různými hudebními styly. Prostor La Fabriky bude navíc vyzdoben pracemi studentů z oboru Grafika. Vstupenky ve výši 50 Kč je možné získat na Prague College už teď a samozřejmě v den akce na místě.

Po oslavě pátých narozenin, vás Prague College srdečně zve na dvě absolventské výstavy studentů kateder Grafiky a Nových médií, které představují veřejnou prezentaci jejich prací. Studenti tímto slavnostně završí dvouleté studijní programy HND Interactive Media a HND Graphic Design.

Už čtvrtá absolventská výstava studentů grafického designu, bude ke shlédnutí v Galerii Doubner (Václavské náměstí 15, Praha 1) od 18. do 21. června 2009. Absolventi se už teď připravují na pokračování 3. bakalářského ročníku. Různorodost kulturních prostředí původu studentů jen dotváří  rozmanitost jejich prací. Zastoupené země jsou například Finsko, Rusko, Slovensko, Česká republika, Ukrajina, Makedonie nebo Švýcarsko. Rozsah vystavovaných prací sahá od studijních projektů přes účast na národních i mezinárodních grafických soutěžích až po zrealizované projekty.

Z reálných projektů studenti pracovali například na designu obalu produktu Paté du Chef, který je momentálně k vidění na trhu, dále na vizuálním stylu a propagačních předmětech pro neziskovou organizaci Tříkolka, nebo mezinárodní konferenci Cyberspace. Všichni klienti byli ohromeni kvalitou studentských prací a vyjádřili se kladně o vzájemné spolupráci.

Účast na nejrůznějších grafických soutěžích, jako například Filharmonie Brno, Assisi Mosaic a Národní Informační Centrum pro Mládež, byla náročným, ale zajímavým úkolem. „Soutěž o nový vizuální styl Filharmonie Brno byla pro nás cennou a zábavnou zkušeností. Dovolila nám vyzkoušet si nová pojetí a metody práce, které jsme pak prezentovali klientovi“ – Pavel Skála, jeden z letošních absolventů.

Vizuálně a kulturně zajímavé červnové události Prague College slavnostně uzavře Diploma show absolventů nových médií. Ta bude zahájena vernisáží v 18 hod dne 25. června a ke shlédnutí bude do neděle 28. června  v prostorách Prague College na Vinohradech.

Výstavu zahájí promítání krátkého filmu „The Hug“ Zairy Kulsariyeva, Tomáše Patlicha a Alexandry Varšové. V rámci výstavy budou prezentovány 2D a 3D animace, videa, grafické práce, web design a interaktivní instalace 7 studentů z různých částí světa: Zaira Kulsariyeva (Kazachstán), Jamba Mulimbwe (Angola), Tomáš Patlich (ČR), Jana Pekniková (ČR), Dinh Thi Le (Vietnam), Tihana Valent (Chorvatsko) a  Alexandra Varšová (Slovensko). Vernisáž pak zakončí  strhující VJ‘s session vystavujících studentů.

Narozeninová oslava pátého výročí je jedinečnou příležitostí podělit se s vámi o radost z dosažení úspěchů, které jsou pro Prague College klíčové. „Tento rok je pro nás  významným v mnoha směrech. Zahájení nového bakalářského studijního programu BA (Hons) Graphic Design a nového magisterského studijního programu MSc International Management patří zaručeně k těm největším dosaženým milníkům,“ říká ředitel Prague College, Douglas Hajek.

Čeká na vás kvalitní program plný inspirujících momentů a uvolněné atmosféry. Můžete se neformálně pobavit s našimi profesory, ředitelem, personálem a samozřejmě se studenty. Jestli zvolíte téma ze života nebo studijní otázky je jenom na vás. „Přidejte se k nám, oslavte naše páté narozeniny a přijďte se podívat na absolventské výstavy studentů Grafiky a Nových médií,” zve Douglas Hajek, ředitel Prague College.

Prague College nabízí britské vysokoškolské vzdělání v Praze, včetně bakalářského a magisterského studia, v oborech: Business, IT, Grafika a Nová média. Je důležité, že studenti, kteří jsou zapsáni na bakalářské studium jsou považováni za studenty českých vysokých škol. Studentům je tedy přidělen český status studenta a všechny výhody z toho plynoucí.

Prague College si zakládá na osobním přístupu ke studentům, flexibilitě programů, praktické výuce a na moderním vybavení. To vše studentům zajistí vysoce kvalitní podmínky během studia.

Prague College

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/prague-college-narozeniny.html

04.06.09