Článek

Časopis Font 171 — Lékárny

Vizuální styl lékáren je hlavním tématem nového Fontu. Přečíst si můžete velký rozhovor s olomouckým designerem Janem Herynkem, který je i autorem obálky. Dozvíte se také jak dopadla soutěž na nové logo města Svitavy a spoustu dalších informací ze světa grafického designu.

https://www.instagram.com/p/CB5plP4nK5y/

Hlavní téma: lékárny

Téma lékáren je vzhledem ke koronaviru aktuální. I když v nich vakcínu na vir ještě nenajdete i tak zažili během jara boom. Ve velkém článku můžete nahlédnout jak vypadá vizuální styl lékáren nejen u nás, ale i ve světe. Samostatný článek se pak věnuje švédskému farmaceutickému řetězci Apotek, domácí internetové lékárně Lékarna.cz, anglické  síti Well, síti běloruských a ruských lékáren, síti lékáren Bonate a znojemské lékárně „Na Holandské.“ Právě posledně jmenovaná získala v hodnocení log nejvyšší počet bodů. Autorem loga je agentura Little Brand.

Rozhovory

Rozhovory najdete tentokrát ve Fontu pouze dva. Úvodní velký rozhovor s Janem Herynkem zabírá osm stran a najdete v něm spoustu ukázek prací. Kromě jiných i logo Liberce, které sice nevyhrálo, ale určitě stojí za zmínku. Petr a Zuzana Ondruszovi z agentury Little Brand odpovídají na otázky točící kolem chodu agentury, které jsou doplněny ukázkami loga lékárny „Na Holandské“.

Články

Určitě mrkněte na článek představující nové logo města Svitavy, jehož autory jsou Markéta Steinert a Jakub Gruber. Písmový systém Adaptér představuje jeden z jeho autorů David Březina. Podívat se můžete na výsledky soutěže Nejkrásnější české knihy a také na to, jak vypadají české adaptace log seriálů z Netflixu.

Fanoušky Adobe alternativ potěší velká recenze nástroje Affinity publisher, který nefunguje na formě předplatného, ale klasické jednorázové platbě za plnohodnotnou verzi. Z výsledků ankety, kterou pořádala Unie grafického designu se dozvíte jak grafiků dotkla aktuální koronavirová krize.

Technologické novinky a krátké zprávičky najdete tradičně na několika posledních stranách Fontu. Zúčastnit se můžete i soutěže, ve které máte za úkol poznat logo dle určitého fragmentu. Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu, stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz