Článek

Časopis Font 163 — prodejci aut, Maison d’ Idée, Martin Cyprian…

Do schránky dorazil nový Font — tentokrát s pořadovým číslem 163 a hlavním tématem vizuální styl prodejců aut. Tradičně nabízí i spoustu dalšího čtení, rozhovorů a informací z oboru grafického designu. Pojďme nový Font otevřít a podívat se na jeho obsah blíže.

https://www.instagram.com/p/BudVlvyAD79/

Hlavní téma: prodejci aut

Redakce Fontu se zaměřila na vizuální styl firem, které prodávají automobily. Téma je pojato zeširoka, takže nahlédnout můžete na loga a historické reklamy firem od české Mototechny až po americké prodejce. Podrobněji  se dočtete o vizuálním stylu společnosti Kopecký od Kafka Design a Auto Palace Group. K autům neodmyslitelně patří i kvalitní fotografie a právě fotografům vozidel je věnovano několik stran informací a rozhovorů. Hlavní téma tradičně doplňuje i hlasování o nejlepší logo a článek Michala Weina, který se na vozy a vozítka podíval z historicko-grafického pohledu.

Rozhovory

Velký úvodní rozhovor patří zástupcům česko-slovenské agentury Maison d’ Idée. Ve francouzštině to znamená dům nápadu — spoustu jejich nápadů pak doplňuje i samotný rozhovor. Dozvíte se v něm o procesech ve firmě, tvorbě 3D ilustrací, tisku i hledání kvalitních zaměstnanců. Další zajímavý rozhovor je s Martinem Cyprianem, který fotografuje jak rychlé vozy tak například tatrovácké náklaďáky. O vzniku knihy Neradost mluví v rozhovoru její grafik Jakub Gruber, který za ni získal cenu v soutěži Nejkrásnější české knihy. O něco kratší rozhovor, zato se spoustou ukázek je s grafikem Davidem Roubkem, který vlastní studio dr.Abe.cz.

Články

Nenechte si ujít první díl seriálu Filipa Blažka o písmu, úvodním tématem je Arial na transparentech NDR. O neradostnou zkušenost, týkající se výběrového řízení pro státní správu, se podělil Tom Garcy. Ten se před časem zúčastnil výběrového řízení, které pořádalo Národní muzeum. Trendy ve webdesignu na rok 2019 shrnuje na několika stranách Richard Krejčí. A v anketě týkající se počítačových periferií pak poodhalí zástupci výrobců NEC, Canon, Eizo, BenQ a Konica Minolta své plány na letošní rok.

Časopis končí čtyřstrankou s řadou krátkých novinek a tentokrát i jednou soutěží, ve které můžete vyhrát monitor NEC.  Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu, stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz, designportal.cz