Článek

Bydlení – nové projekty hlásí zájem vystavovatelů

Vystava Bydleni 2010Bydlení – nové projekty hlásí zájem vystavovatelů

Ekonomická krize zasáhla takřka všechny obory českého průmyslu i služeb. Bylo by tedy nenormální, kdyby jakýkoli veletrh nepocítil tento fakt. Veletrhy a výstavy jsou takovým lakmusovým papírkem nejenom spokojenosti s pořadatelem, úrovní příchozích návštěvníků, naplnění stanovených cílů, ale hlavně ekonomické prosperity oboru. M.I.P. Group na jaře tradičně připravuje dva výstavní projekty: výstavu nových možností bydlení a veletrh reklamních služeb.

První byla v roce 2009 velice úzce spjatá s ekonomickou realitou developerského trhu a příprava byla úměrně náročná této situaci. I když oproti roku 2008 byla výstava o 400 metrů čtverečních menší, podařilo se nám mít na ní hlavní hráče na českém developerském trhu, jakými jsou například společnosti: Skanska Reality, Geosan Development, Finep CZ, Central Group, Ekospol, Impact – Corti, nebo finanční společnosti: Komerční banka, Modrá Pyramida, Raiffeisen Stavební spořitelna, Sofia Finance a další.

Bydlení – nové projekty

Výstava Bydlení se během patnáctiletého trvání stala nejvyhledávanější prezentací ve svém oboru. I v roce 2010 proběhne na pražském Výstavišti v Holešovicích v přední části vstupné haly a to v termínu od 11. do 14. února.

Na výstavě Bydlení – nové projekty v roce 2010 přislíbila účast řada předních developerských společností. Realitní trh bude zastoupen kvalitními bytovými projekty, které v současnosti mají u řady prodejců finanční zvýhodnění, nebo jiné bonusy. To, že se dnes vyplatí nakupovat, potvrzuje řada předních odborníků.

To, že prezentace firmy na veletrhu podporuje prodej jejích produktů, vyplývá už z podstaty tohoto typu akcí. Výstava je místo, kde se prezentují produkty (služby či výrobky), kde je přítomen prodávající a kupující, kde je připraven prostor a podklady pro sjednání obchodu.

Z rozhovorů s vystavovateli výstavy Bydlení vyplývá, že obchodní hledisko je tím hlavním cílem, proč se firmy výstavy účastní.

Ze stávajících propadů v oblasti investic do reklamy mají problémy všichni pořadatelé výstavních akcí. Jak tomu zabránit, nebo uchovat ty dobré výstavní projekty? To se určitě ptá každý, kdo v tomto oboru pracuje.

Recept neexistuje, jediné co je důležité – je přežít toto období a uchovat tradici výstavní akce. Ať už se tak bude dít spojením s dalšími výstavními projekty, nebo zmenšením výstavní plochy, případně doplněním veletrhu o další nekomerční projekty (doprovodné programy, soutěže, prezentace…).

Výstavní trh monitoruje ekonomickou situaci oboru. Takže se asi nedá předpokládat, že obor, který je v problémech, nebo stagnaci bude mít úžasný a velký veletrh.

Jsme moc rádi, že výstava Bydlení – nové projekty je obsazená předními českými developerskými firmami. Je to dobrá zpráva pro zachování tradice. A tím nejvíce potěšujícím faktem je skutečnost, že pro rok 2010 nám záštitu nad výstavou Bydlení – nové projekty potvrdilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Je to pro nás velká čest a prestiž. Věříme, že v budoucnu budeme moci naplnit i další nekomerční projekty, které s tématem výstavy souvisí.

Na výstavě se prezentují společnosti s nabídkou nových bytů, rodinných domů, domů stavěných na klíč, typových projektů, nabídkou pozemků určených k zastavění a realitních kanceláří, stavebních systémů, nástaveb, vestaveb, stavebního poradenství, inženýringu, stavebního spoření a hypotečních úvěrů. Výstavu každoročně shlédne kolem třiceti tisíc návštěvníků. Zájem je obrovský, výstava láká na nové bytové projekty a slevy, které zde někteří developery nabízejí, ale v nemalé míře také na poradenskou činnost prostřednictvím Asociace realitních kanceláří ČR, Asociace hypotečních makléřů, nebo přímo na stáncích poradenských firem.

Chtíc, nechtíc lidé budou potřebovat bydlení ve všech dobách, jenom dnes je pro ně komplikovanější na něj dosáhnout. V současnosti však řada bytových projektů nabízí výrazné slevy, bonusy, takže na druhé straně lidé, kteří v roce 2007 nebo 2008 nakoupili nemovitosti, mohou tak trochu tiše závidět co a v jakých cenových relacích se dnes dá pořídit.

Jestli vás to tedy zajímá, jaké speciální nabídky naši přední developeři připraví, prosím přijďte se podívat ve dnech 11. – 14. února na výstavu Bydlení – nové projekty.

Monika Hrubalová

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/vystava-bydleni-2010.html

06.01.10