Článek

Architecture Week

Architecture Week 2007Architecture Week

Architecture Week, festival moderní a současné architektury, se v té či oné formě koná v téměř všech evropských městech, kromě Prahy. Proto se organizátor, společnost Czech Architecture Week s.r.o., rozhodl uspořádat podobnou akci i u nás v České republice.

Festival Architecture Week představí odborné i laické veřejnosti českou a světovou architekturu poutavou formou prostřednictvím nejrůznějších akcí – výstav, přednášek, seminářů, prezentací, procházek, koktejlů, vernisáží a dalších aktivit. Architecture Week je příležitosti pro lidi různého věku a různého zaměření objevovat architekturu a dále rozvíjet své poznatky o ní.

První ročník Architecture Week se koná v týdnu od 17. do 23. září 2007.
V těchto dnech se může každý zájemce o architekturu vydat do ulic Prahy a jistě nebude zklamán. Nejprve navštíví nově zrekonstruovaný Schwarzenberský palác, budovu Národní galerie v Praze, který se promění v centrální informační bod, tedy jakýsi základní kámen, festivalu. Zde bude umístěna výstava architektury, do níž svým dílem přispějí významná architektonická studia, kanceláře i přední developeři. Dále zde budou například probíhat přednášky a semináře  českých i zahraničních architektů na různá témata nebo se zde budou promítat filmy o architektuře, organizátoři tady umístí i kavárnu a prodejnu odborné literatury. Ve Schwarzenberském paláci proběhne rovněž slavnostní Party pro zvané.

Na tomto místě obdrží návštěvník Průvodce, který bude obsahovat program festivalu, mapu s označenými místy konání akcí, případně si zde může i zakoupit Katalog festivalu, v němž budou nejen podrobnější informace o akcích, festivalu a jeho účastnících, ale i mnoho dalších podstatných informací z oboru architektury a developmentu. Návštěvník se pak může podle svého Průvodce vydat na vlastní procházku ulicemi Prahy, upřednostnit akce, které mu nejlépe vyhovují a v průběhu celého týdne navštěvovat studia, výstavní prostory, showroomy, kanceláře a studia, označená vlajkou festivalu. Nejaktuálnější informace pak může kdykoliv získat v některém z informačních center – již zmíněném Schwarzenberském paláci či na Václavském náměstí 31, nebo na internetových stránkách veletrhu.

Na festivalu bude bohatě zastoupena zahraniční architektura, neboť organizátoři, v úzké spolupráci s velvyslanectvími, kulturními instituty a obchodními zastoupeními vyzvali k účasti mnoho zahraničních architektů, mimo jiné z Belgie (Chantal Dassonville), Francie (Edouard Francois), Itálie (Lorenzo Bellini), Německo (Gabi Rottes), Rakouska, Slovenska, Švýcarska (Jan Dvořák), kteří se festivalu Architecture Week zúčastní svými přednáškami, výstavami nebo workshopy.

K účasti na festivalu se může přihlásit každý, kdo se rozhodne uspořádat zajímavou akci,
týkající se nějakým způsobem architektury a konající se v uvedeném termínu, tedy od 17. do 23. září 2007.

Server Design portál má tu čest být mediálním partnerem festivalu Architecture week 2007.

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/architecture-week-2007.html

15.08.07