Článek

Absolventi grafického designu Prague College představují své práce

BA Graphic DesignAbsolventi grafického designu Prague College představují své práce

Devatenáct, to je počet absolventů bakalářského programu BA Graphic Design vedeného pod záštitou britské Teeside University, kteří představí své práce. Zaměřením absolventské výstavy je závěrečný projekt studentů – hlavní část jejich bakalářského programu. Studenti si vybírali na základě svých osobních zájmů a budoucích specializací. Sešly se projekty od ilustrace, knižního designu, fotografie, motion designu, reklamních kampaní až po účast na typografických soutěžích pro ISTD nebo Penguin Books. Studenti předvedou i svá portfolia a ukázky svých prací ze dvou předcházejících let studia.

„Tento poslední rok studia nám dal volnost ve výběru témat projektu a použité techniky. Umožnil širší experiment, měli jsme více času k rozvoji koncepce a prohlubování získaných znalostí, což je cenné, když hledáte svůj osobní styl a oblast realizace.“ říká jeden ze studentů.

Identita letošní show je postavena na podstatě BA roku – na individualitě. K vyjádření tohoto faktu slouží sdělení, která jsou s pomocí číselných hodnot maximálně přesná a individualizovaná.

Vernisáž výstavy proběhne 10. května od 17:00 do 21:00 hod. v prostorách zrekonstruované továrny na barvy v pražských Vysočanech – Galerie AF BKK, Podkovářská 2/674 (metro B „Palmovka“, pak tramvaj č. 3 do stanice Podkovářská).

Výstava pak dále potrvá od 11. do 20. května 2010 kromě víkendů, denně od 10:00 do 17:00 hod.

Absolventi a jejich osobní prezentace

Gergana Dukova
Iveta Cvancigerová
Ivana Watkins
Jan Urbánek
Jana Pekniková
Jiří Langer
Kateřina Kloudová
Klára Zápotocká
Lucie Drahoňovská
Lukáš Pohanka
Maria Lukkarinen
Nina Zakharkina
Oksana Shmygol
Ondřej Fučík
Panagiotis Polyviou
Tomáš Karvai
Zlatko Lazarov

Přihlásit se k účasti můžete i na Facebooku.

Více informací o bakalářském programu.

Více informací o Teeside University.

Zdroj: webové stránky Prague College a Facebook

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/absolventi-prague-college.html

09.05.10