Článek

Absolventi bakalářských programů School of Art & Design na Prague College vystavují svá závěrečná díla

Prague CollegeAbsolventi bakalářských programů School of Art & Design na Prague College vystavují svá závěrečná díla

S prudkým rozvojem digitálních médií a nových technologií se stírají hranice mezi jednotlivými uměleckými obory, vznikají obory nové a prolínají se ty stávající. Nabízí se i otázka, kde je hranice mezi uměním a technologií, mezi virtuální a „reálnou“ realitou. Do popředí vystupuje prvek interaktivity, kde umění je víc než kdy jindy prostředkem komunikace mezi umělcem a divákem. Tento vývoj je výzvou pro umělce, kteří se stávají součástí mezidisciplinárního modelu. Na tuto výzvu reagují také bakalářské programy School of Art & Design na Prague College.

V průběhu závěrečného roku se každému studentovi věnuje široká škála odborníků, umělců a lektorů z různých uměleckých oblastí s odlišným přístupem k tvorbě i k výuce. Studenti tak získají komplexní přehled a na základě získaných zkušeností se pak můžou kdykoli rozhodnout, na co se zaměří v dalším studiu a ve finálním bakalářském projektu.

Právě tyto projekty představí absolventi v oborech grafický design a experimentální média v průběhu května v pražských galeriích. Na vlastní kůži si tak vyzkoušejí, jak propojit kreativní tvorbu s její prezentací široké veřejnosti.

9trajectories

Devět lidí, devět směrů, jeden prostor. Jednotlivé dráhy devíti mladých umělců z různých zemí světa se spojují a rozdělují, protínají a překrývají, a vytvářejí tak zajímavý koncept výstavy. Pracemi jednotlivých umělců se prolíná snaha vyprávět příběh pomocí zvukových, vizuálních a dalších prostředků i jejich kombinací.  

-

-

Profily studentů:

Jakub Grosz
Jamba Mulimbwe
Jamie Fisher
Peter Le Couteur
Peter Marencik
Tereza Pruskova
Tihana Valent
Yevgeniya Drovossekova
– a devátý anonymní umělecJ

 

9trajectories
-
9 drah je absolventská výstava studentů programu BA (Hons) Fine Art Experimental Media, která v prostoru Haly Trafačka spojí tradiční i nová média, včetně obrazů, soch, koláží, instalací, performance a interaktivní instalace.

Termín:
Vernisáž: 18. května, 19 hod.
Výstava: 18. – 22. května, 13 – 20 hod.

Místo:
Hala Trafačka, Kurta Konráda 1, Praha 9


Další informace

 

FS14

Od 19. do 26. května se v galerii AF BKK představí absolventi programu BA (Hons) Graphic Design.  14 studentů z osmi zemí Evropy i Asie… Zaměřují se na různé oblasti grafického designu, používají různé techniky… Tato pestrost se odráží i v konceptu výstavy FS14.

-

Profily studentů:

Aneta Cirusová
Táňa Martincová
Kaatya Kelly
Kateřina Mestická
Asem Kiyalova
Natalya Terkhova
Jamie Foulston
Helena Černá
Dima Stapchev
Vladana Kreklová
Michal Lauko
Lukáš Drotár
Irina Sidorina
Laetitia Desroche

 

FS14
-
Najdete tu práce z oblasti editorial designu (knihy a časopisy), typografie, ztvárnění korporátní identity, branding, reklamu, digitální a pohybovou grafiku. Hlavní vizuál výstavy, černobílý obličej poskládaný z obličejů všech vystavujících, symbolizuje prvek individuality každého jednoho umělce a zároveň jednotnost celé skupiny.

Termín:
Vernisáž: 19. května, 18 hod.     
Výstava: 19. – 26. května, 10 – 16 hod. 

Místo:
AF BKK galerie, Podkovářská 2/674, Praha 9


Další informace

 

Více informací o studijních programech najdete na www.praguecollege.cz.

Zdroj: Tisková zpráva

 

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/prague-college-absolventi-2011.html

17.05.11