Článek

Absolut bude mít na Designbloku fotografické studio a bar s originálním lustrem

AbsolutAbsolut bude mít na Designbloku fotografické studio a bar s originálním lustrem

Absolut Vodka u příležitosti chystaného Designbloku představila vizuální podobu své expozice, na které se podílejí Edit Architects, OKOLO a módní návrhář Pavel Brejcha. Jejich společnou práci budete moci vidět od 7. do 13. října v Superstudiu Designbloku na Nákladovém nádraží Žižkov.

Značka Absolut již od 80. let vyniká kreativními kampaněmi, které spojuje spolupráce se špičkovými umělci a designéry. Mezi těmi v minulosti nechyběli například Andy Warhol, Keith Haring, módní návrhář Jean-Paul Gaultier nebo filmový režisér Spike Jonze.

Proto tato značka také v České republice usiluje o podporu těch nejtalentovanějších mladých umělců a designérů. „Absolut i tento rok navazuje na svou dlouholetou tradici spolupráce s talenty české designérské scény. Úvodním letošním projektem je naše účast na Designbloku. K tomuto projektu jsme přizvali skvělý tým lidí a jsme moc rádi, že nabídku spolupráce přijali,“ říká Gabriela Římanová, brand manager značky.

-
Návrhy architektonického studia Edit. Zdroj: Absolut Vodka

-
Juraj Calaj ze studia Edit. Zdroj: Absolut Vodka

Součástí expozice bude tematický bar a originální lustr z dílny architektonického studia Edit. O design expozice a vedlejší místnosti navazující na Absolut bar, kterou bude tvořit flexibilní fotografické studio, se postaral designérský a kurátorský kolektiv OKOLO. Design oblečení barmanů a hostesek, kteří se postarají o návštěvníky Designbloku, navrhl talentovaný mladý návrhář Pavel Brejcha.

-
Návrhy designérského kolektivu OKOLO. Zdroj: Absolut Vodka

-
Jan Kloss, OKOLO. Zdroj: Absolut Vodka

Během týdenní akce budou moci návštěvníci poprvé ochutnat také originální, na místě připravené koktejly. Ty vytvořil přímo pro Designblok ambassador značky a respektovaný mixolog Aleš Půta (Hemingway bar) a po dobu trvání je bude připravovat tým vybraných mladých barmanů v čele s finalistou mezinárodní barmanské soutěže Jaroslavem Janouškem (Black Angel’s).

-
Návrhy oblečení. Zdroj: Absolut Vodka

-
Pavel Brejcha. Zdroj: Absolut Vodka

Dalším aspektem doplňujícím podzimní aktivaci Absolut bude online galerie, připravená pro fanoušky Instagramu a Facebooku. O její tvorbu se postará agentura Bubble.

Celkovou produkci eventu zajistila agentura M-Ocean.

-
Pavel Brejcha, OKOLO a Edit Architects. Zdroj: Absolut Vodka

Designblok se tento rok uskuteční od 7. do 13. října. Expozici Absolut můžete navštívit v prostoru Superstudia na Nákladovém nádraží Žižkov ve 2. patře (sekce H).

Designblok
-
Designblok je mezinárodní přehlídka designu založená v roce 1999. Představuje aktuální novinky světového i domácího designu v nejvýznamnějších pražských obchodech a galeriích.

Termín
od 7. do 13. října

Místo
Superstudio Nákladové nádraží Žižkov, Openstudio Kafkův dům a Art House Colloredo-Mansfeldský palác v Praze

Další informace

Zdroj úvodního obrázku:

Absolut Vodka

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/absolut-vodka-designblok-2013.html

02.10.13