3×3

3×3 s Made by Deus

Tým Made By Deus tvoří Alexandra a Michal Deus. Soustředí se především na ručně kreslené písmo (lettering) a typografii, ale nevyhýbají se ani zakázkám na obalový design nebo korporátní identitu. Alexandra studovala mimo jiné u Stefana Sagmeistra na SVA v New Yorku a zkušenosti sbírala také v Londýně a řadě dalších míst.

Práce Alexandry stojí za rozpoznatelným výtvarným stylem studia, které si v rámci seriálu 3×3 představíme na projektech — stickers pro iMessage, typografické recepty a obalový design.

„Kvalitní typografie a hand lettering jsou pro nás tím, čemu se v gastronomii říká signature dish.“ 


Seriál 3×3 má za cíl představit šikovné designéry a studia působící v České republice. Formát prezentace je vždy stejný – tři projekty a každý reprezentovaný třemi obrázky s krátkým popisem.


iMessage stickers

Na začátku byl náš buldoček Joël. Způsobem jeho nonverbální komunikace se bavíme od okamžiku co ho máme. Rukou kreslení buldočci v různých pozicích se naskenovali, vybarvili ve Photoshopu, vektorizovali v Illustrátoru a stejným způsobem se k nim dokreslilo písmo. S nápadem udělat z buldočků iMessage stickers přišel Michalův syn a nám se ten nápad líbil. A nakonec se to líbilo i lidem v Austrálii, Ekvádoru, Spojených Arabských Emirátech a v mnoho dalších státech. Aplikace slavila úspěch především v USA a Kanadě.

Po dobu pěti týdnů  se držela mezi nejprodávanějšími iMessage stickers aplikacemi ve své kategorii. Samolepky s buldočky a následně kočkami jsme dělali pro radost a nakonec se z toho vyklubal úspěšný projekt. Je to rozhodně skvělý pocit, když vidíte jak vaše práce udělá radost tisícovkám lidí po celém světě.

Aplikace najdete ke stažení v App storu — Dog Talk – Frenchie edition a Meow – cat stickers!


Typografické recepty

Typografické recepty jsou dalším naším autorským projektem. Milujeme dobré jídlo a kvalitní design – typografickými recepty jsme spojili obě naše vášně. Recepty v sobě zahrnují velké množství elementů, které fungují jako výtvarný celek, ale zároveň mohou fungovat i samostatně např. názvy ingrediencí mohou být součástí obalového designu či další komunikace. Celý recept je v digitalizované podobě pouze barvený a vše ostatní je ručně kreslené. Každý recept je tak velmi časově náročným dílem.

Vizuál je komplikovaný, ale funguje v mnoha vrstvách. Nejen, že je skutečným receptem na Créme brulée, ale navíc funguje i jako obraz. Má jasnou estetiku. Nese v sobě nadšení, hravost, chuť a touhu tvořit. Vypráví příběh na jehož konci je radost.


Obalový design

V obalovém designu se pochopitelně nepracuje jen s ručně kresleným písmem. Někdy je lettering kombinovaný s existujícím fontem a někdy ho vůbec nepoužijeme. Jako v případě obalu na kávu, kde se použití fontu nakonec ukázalo nejlepším řešením. U komplikovanějších obalů, které musí fungovat
v rámci nějaké architektury nám využití letteringu dává skvělé možnosti pro variabilitu. Lze tak například vytvářet produktové řady při zachování sounáležitosti s celým produktovým portfoliem apod.

Zdroj: Made by Deus