Článek

30 % OFF / Image je na nic

30 % OFF30 % OFF / Image je na nic

Po dlouhých tahanicích konečně zahajuje obnovený provoz slavná pražská Galerie Václava Špály na Národní třídě. Provozovatelem galerie je reklamní agentura Semma, jíž vybrala radnice Prahy 1 v konkurzu. Program zajišťuje výstavní rada, ve složení: umělec Pavel Humhal, kurátorka Lenka Lindaurová, umělec a pedagog Vladimír Skrepl a Pavel Staněk, kreativní ředitel reklamní agentury Proximity.

30 % OFF

Svůj nový provoz galerie zahájí výstava  s názvem 30%OFF s podtitulem Image je na nic. Tato reklama je reakcí na všudypřítomnou inzerci slev a vůbec na komerční reklamu a její sílu. V galerii tak dnes nenajdete klasická díla, ale reklamu, které se chopili autoři různými styly a způsoby, které kurátor výstavy Pavel Humhal, svým „reklamním“ nápadem oslovil. Jedná se o několik současných českých a zahraničních umělců a skupin. Např. Pode Bal, Guma guar.

Právě Guma guar se pro tuto výstavu chopila s nadsázkou posterů, které nedávno propagovali kandidatury Prahy na olympijské hry s headlinem „Všichni jsme v národním týmu“. Postery zachycují známé lidi z kultury na pozadí Prahy ale i dalších měst. Guma guar přidala další postery „do série“ a obsadila v nich např. Viktora Koženého či Libuši Barkovou.

30 % OFF
30 % OFF
30 % OFF

Jak se bude vyvíjet dál Galerie a zda rozhodnutí komise o výběru provozovatele to ukáže teprve čas. Nabízí se také otázka zda to co přináší dnes „Špálovka“ patří do galerie…

Web galerie: www.spalovka.cz

Lucie Schwarz

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/spalovka-30-off-image-je-nanic.html

15.02.08