Článek

27 grafiků pro Evropu

27 grafiků pro Evropu27 grafiků pro Evropu

Český designér Filip Blažek z grafického studia Designiq zastupuje Českou republiku na výstavě 27 plakátů s tématem „chůze“. Designéry ze všech zemí Evropské unie vybral respektovaný francouzský grafik Philippe Apeloig. Výstava „27 grafiků pro Evropu“ bude zahájena 1. července 2008 při příležitosti začátku francouzského předsednictví Evropské unie a Evropské kulturní sezóny.

„Unikátnost Evropy spočívá v tom, že ji můžete pěšky přejít z jednoho konce na druhý,“ říká kurátor Philippe Apeloig a zároveň upozorňuje na chůzi jako klíčový moment evoluce člověka. Hlavním motivem plakátu Filipa Blažka, který téma analyzuje po vizuální stránce, jsou postavy z dopravní značky stezka pro chodce, která je v každé evropské zemi překvapivě odlišná. Na plakátu se společně procházejí obrysy postav ze všech 27 zemí Evropské unie, aby tak reflektovaly pozoruhodnou rozmanitost společenství.

27 grafiků pro Evropu

Výstava, kterou pořádá organizace CulturesFrance ve spolupráci s kurátorem a designérem Philippe Apeloigem, bude zahájena za účasti mnoha představitelů francouzského kulturního života na pařížském letišti Charlese de Gaulla 1. července 2008 v 10 hodin. Slavnostnímu zahájení budou přítomní také někteří z 27 grafiků včetně českého zástupce. Všechny plakáty o velikosti 4 × 3 metry bude zároveň vystaveny na druhém pařížském letišti Orly.

27 grafiků pro Evropu

www.culturesfrance.com
www.designiq.cz/27

Filip Blažek

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/vystava-27-grafiku-pro-evropu.html

27.06.08