Článek

2. ročník umělecké soutěže ABSOLUT ELEMENTS zahájen

Absolut Elements 20082. ročník umělecké soutěže ABSOLUT ELEMENTS zahájen

Od 29. února do 21. března mají studenti vysokých škol v celé České republice možnost zasílat přihlášky do 2. ročníku soutěže ABSOLUT ELEMENTS. Přihlášky je možné vyplnit na www.absolutelements.cz.

Absolut Elements 2008

Tématem ABSOLUT ELEMENTS 2008 je „malířství, sochařství, plastika“. Studenti mají vytvořit dílo inspirované stylem ABSOLUT, které najde dekorativní uplatnění v baru nebo restauraci. ABSOLUT je značka známá svou intenzivní spoluprací s umělci ze všech tvůrčích sfér, jež zahájil před více než čtvrtstoletím Andy Warhol.

Soutěž ABSOLUT ELEMENTS se snaží objevovat nové talenty a dát jim možnost získat nové příležitosti a prostor pro tvůrčí rozvoj.

Přihlášení účastníci musejí do 14. dubna zaslat svůj návrh v podobě skici. Deset nejúspěšnějších postoupí do finále a získá finanční příspěvek na další tvorbu. O finalistech bude rozhodovat odborná porota. V té jsou malíř David Adamec, pedagožka a fotografka Veronika Bromová, grafik a novinář Filip Blažek, šéf magazínu Typo.cz, redaktorka Hospodářských novin Michaela Komrsková. Posledním z pětice porotců je Martin Franzl, majitel klubu Bastila v Brně.

Vernisáž nejlepších prací proběhne ke konci června v Praze. Zde obdrží navíc tři nejúspěšnější finalisté zvláštní cenu poroty. Na podzim pak uvidí oceněné práce vybrané bary a kluby po celé České republice.

www.absolutelements.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/absolut-elements-2008.html

07.03.08