Logo

OP Cable

Rency

Sending
Hodnocení čtenářů
3.44 (18 hlasů)

Výrobce metalických kabelů z Prostějova OP Cable má nové logo a vizuální styl. Základní symbol zachycuje průřez kabelem a doplňuje jej barevná paleta, která je navržena tak, aby se vzájemně doplňovala, stejně jako všechny společnosti v holdingu (kanceláře, kabelárna, stavební frma). Autorem  je studio Rency, které pro klienta připravilo kompletní set — od loga, ilustrací, webu, katalogových listů až po vzorník produktů. 

Pro každou společnost v holdingu byla vybrána základní barevná kombinace dvou barev, které se vzájemně doplňují. Samotný symbol je používán jako grafický prvek a spolu s výraznou typografií nejlépe vyniká na čisté barevné ploše.

„Společnost Rency jsem oslovil kvůli nové informační brožuře OP Cable s.r.o. Nakonec jsme se ale rozhodli pro kompletní změnu pro všechny firmy. Počínaje logem, informačními materiály a webovými stránkami.“
Marek Očenášek, OP Cable

Původní logo

Nová loga

Explikace

Radek Holík, Rency

„Naším cílem bylo zachovat myšlenku původního loga, ale zároveň vytvořit logo nové a nadčasové.

Celou vizuální identitu definuje kromě logotypu také barevná škála 6 barev, kde se v každé ze čtyř společností kombinují dvě konkrétní barvy. Byla vybrána netypická barevnost pro dostatečné odlišení od konkurence a zasazení na celosvětovém trhu. Základním tvarem logotypu je stylizovaný průřez kabelem, funguje nejen jako samotný symbol, ale také jako grafický prvek, který je používán v lince.

Jednotlivé body se pomocí sítě skládají do různých kompozic, které vytvářejí zajímavé a hravé patterny. To dodává celému vizuálu organický charakter, stejně jako kabely v OP Cable. Spolu s čistou a výraznou typografií utváří svěží a moderní vizuál, který se promítá do všech aplikací.“

Písmo:

  • hlavní písmo: Filson, Mostardesign Studio
  • doplňkové písmo: Montserrat, Julieta Ulanovsky

Tým:

  • Radek Holík, art director
  • Markéta Oličová, grafický designer
  • Jakub Wittka, projektový management na straně Rency
  • Marek Očenášek, projektový management na straně klienta

Vývoj konceptu

Ukázky

Další práce studia:

IP Systém

Little Urban Distillery

Zdroj a foto: rency.cz