Článek

Tančící dům dostal k dvacátému výročí hravé logo a nový vizuální styl

Galerie, restaurace, kanceláře a od srpna i hotel

Tančící dům sídlící na pražském Rašínově nábřeží oslaví letos v červnu dvacet let od svého vzniku. Světově uznávaný skvost porevoluční architektury byl postaven architekty Frankem O. Gehrym a Vlado Miluničem mezi lety 1994-1996. Slavnostní otevření se uskutečnilo 20. června 1996. Za dvě desítky let Tančící dům nasbíral mnoho ocenění jak doma, tak i v zahraničí a stal se jednou z nejfotografovanějších staveb metropole. Od prosince roku 2013 vlastní a provozuje Tančící dům společnost Pražská správa nemovitostí v čele s Václavem Skalou. Budova slouží jako galerie, je zde také administrativní centrum, restaurace a turisticky frekventovaná vyhlídka na střešní terase s Glass Barem a unikátní podívanou na Pražský hrad a panorama Prahy. Během letošních prázdnin se ve dvou patrech domu otevře hotel. Společnost PSN provozuje budovu tak, aby sloužila široké veřejnosti v maximální možné míře.

„Jsme velice rádi, že můžeme být u tohoto jubilea a že se nám daří, aby Tančící dům byl přístupný nejen pro turisty ale i Pražany a české výletníky, kteří s oblibou navštěvují naši galerii, restauraci a zejména pak vyhlídku. Kancelářské prostory, které nabízíme, jsou rovněž hojně využívány a oblíbeny pro svůj reprezentativní charakter a dopravní dostupnost,“ komentuje výročí majitel Tančícího domu Václav Skala.

tancici-dum-tadu-01

tancici-dum-tadu-02

TADŮ — zkratka, ale i tančící citoslovce

Tančící dům má nově také svoje vlastní logo a vizuální styl. Logo a vizuální styl navrhl Petr Pelzmann a Marie Krajníková ze studia Kroužek a celý projekt byl vytvořen pod záštitou grafického a reklamního studia Dimension advertising.

„Naším cílem bylo vytvořit nové logo a vizuální styl, který by mohly komplexně využívat jednotlivé složky Tančícího domu, bez ohledu na jejich zaměření. Zkratkou TADŮ  jsme chtěli napomoci universálnosti využití a zvýšení komunikace jednotlivých složek jak mezi sebou, tak k veřejnosti.“

tancici-dum-tadu-03

tancici-dum-tadu-04

tancici-dum-tadu-05

Logotyp je navržen tak, aby byl srozumitelný pro všechny a vyjadřoval jasnou ideu Tančícího domu. TADŮ je nejen zkratka názvu, ale může připomínat „tančící“ citoslovce. Podoba loga se přizpůsobuje vždy danému subjektu podkladovou barvou a uspořádáním. Pro vizuální výstupy logotyp svou kompozicí vytváří prostor pro obsah a sdělení Tančícího domu.  Z tohoto důvodu musel být hlavní logotyp – TADŮ jednoduchý, aby nerušil, ale naopak podpořil vizuální estetiku jednotlivých subjektů.

Nově se od letošního srpna otevře v Tančícím domě čtyřhvězdičkový hotel, který nabídne luxusní apartmány, umístěné v obou věžích budovy. Další novinkou jsou webové stránky, které byly spuštěny k příležitosti dvacetiletého výročí. Na doméně www.tadu.cz, se návštěvníci dozvědí základní informace o všech prostorách a aktivitách Tančícího domu.

tancici-dum-tadu-06

Zdroj a foto: tadu.cz, dimensiongroup.cz