Článek

Do Síně slávy Cen Czech Grand Design vstoupí Rostislav Vaněk. Autory vizuálu jsou vítězové z loňska

Slavnostní večer předávání Cen Czech Grand Design 2016 se blíží. Akce se uskuteční v úterý 21. března 2017 ve Stavovském divadle v Praze a bude předání cen bude možné sledovat v přímém přenosu České televize — program ČT Art.

Ceny Czech Grand Design budou uděleny v následujících kategoriích:

  • Designér roku – Cena Ministerstva kultury ČR
  • Módní designér roku
  • Designér šperku roku
  • Grafický designér roku
  • Fotograf roku
  • Ilustrátor roku
  • Výrobce roku – Cena za průmyslový design Ministertva průmyslu a obchodu ČR
  • Obchod roku
  • Objev roku

Dále budou udělena cena Grand Designér roku pro absolutního vítěze. Všechny finalisty najdete na webu Czech Grand Design.

Do Síně slávy Czech Grand Design bude uveden Rostislav Vaněk

Do Síně slávy Cen Czech Grand Design letos vstoupí grafický designér, profesor a akademický malíř Rostislav Vaněk. Je autorem například informačního systém pražského metra anebo zakladatelem studia Signature Type Foundry, které pod jeho vedením vytvořilo řadu moderních písem.

Do Síně slávy Cen Czech Grand Design letos vstoupí grafický designér, profesor a akademický malíř Rostislav Vaněk. Jeho tvář vám možná není povědomá, ale určitě znáte třeba informační systém pražského pražského metra, který vytvořil, nebo jste zaslechli o TypoDesignClub nebo studiu Signature Type Foundry, které založil a pod jeho vedením vytvořilo řadu moderních písem.

Zveřejnil(a) Czech Grand Design dne 14. březen 2017

Letošní ročník Cen Czech Grand Design pokračuje v tradici a sérii vizuálů, na kterých se představí Grand Designér předchozího ročníku, který je zároveň autorem samotného ocenění, trofejepro vítěze.

Vizuál Cen Czech Grand Design 2016 zobrazuje Liběnu Rochovou na fotografii studia BoysPLayNice, které si v loňském roce odneslo ocenění v kategorii Fotograf roku. Grafický design vizuálu je dílem Martiny Černé, ze studia Imagery.

Festival best of

Až do 2. dubna 2017 máte možnost vidět to nejlepší z českého designu: výstava Best of Cen Czech Grand Design 2016! Tvorba designérů nominovaných na Ceny Czech Grand Design ve všech tvůrčích kategoriích: design, móda, šperk, ilustrace, fotografie, grafika, mladé talenty i mistři oboru naplní Villu Pellé. Festival finalistů Cen Czech Grand Design za uplynulý rok a k tomu workshopy, přednášky, dětské dílny s designéry, pop up shop a tak!

Zdroj a foto: czechgranddesign.cz