Hezké české

Designový sedací nábytek pro děti Toodle Noodle

Název:

Designový sedací nábytek pro děti Toodle Noodle

Autor nebo tvůrčí tým:

Igor Valachovič – český designér působící v oboru od roku 1991. V roce 1993 dokončil studium na fakultě architektury a převážně se ve své tvorbě orientuje na interiér. Pracuje pro lokální firmy i nadnárodní korporace v Čechách i v zahraničí. V poslední době se inspiroval vlastními dětmi a dětmi svých přátel a zaměřil se také na tvorbu pro děti. Tento projekt dětského designu začíná u zábavného nábytku, ale má ambice i v oblasti hraček, edukačních pomůcek a kolekce dětského oblečení.

toodle_noodle_03

Zdroj: toodle-noodle.com

Popis:

Stále více rodičů a učitelů si láme hlavu nad tím, jak vychovat dítě, aby mělo kreativní nápady. Odpověď je jednodušší, než by se mohlo zdát. I když v žilách dětí nekolují geny Felliniho ani Warhola, je rozvoj jejich fantazie do velké míry v rukou svých vychovatelů. Některé výzkumy dokládají, že určitý typ výchovy způsobuje větší korelaci s kreativním chováním v dospělosti. Nejčastěji se vědci shodují v tom, že by rodiče měli ve výchově uplatňovat méně pravidel. Není na škodu se občas zamyslet, která pravidla jsou skutečně důležitá, aby děti ochránila před nebezpečím, a která se zavedla spíše proto, že je tak výchova jednodušší.

Dalším zabijákem kreativity je nudné prostředí, kde je vše stále stejné. Nábytek Toodle Noodle rozvíjí představivost a talenty dětí tím správným způsobem. Poskytuje jim ideální prostředí k vystřihování, malování, modelování, skládání kostek či ke čtení, tak, aniž by dítě aktivity po pár minutách omrzely. Hravě se změní v tajný bunkr nebo pirátský škuner. A je to skutečně tak důležité? Pětadvacetiletá praxe v oblasti navrhování nábytku a interiérů Igora Valachoviče naučila, že prostředí, ve kterém žijeme, zásadním způsobem ovlivňuje to, jak se cítíme i způsob našeho myšlení. Nábytek Toodle Noodle kombinuje moderní design, jednoduchost a praktičnost. Ale v neposlední řadě v dětech probouzí představivost, chuť ke hře a radost z učení se nových věci.

Sedací nábytek Toodle Noodle poskytuje místo pro 2-4 děti se společným stolkem. Rodiče určitě ocení možnost jednoduše a rychle jej sestavit či rozložit a to bez jakýchkoliv kovových spojovacích komponentů. Nepotřebují žádné nářadí. V rozloženém stavu ho lze jednoduše přenést či převézt podle potřeby dětí.  Konstrukce má zaoblené hrany a rohy, protože bezpečnost dětí je vždy na prvním místě.  Nábytek je ze snadno omyvatelných materiálů, takže dětské fantazii už nestojí nic v cestě. Toodle Noodle vytváří bezpečný a originální dřevěný nábytek, který podpoří v dětech touhu po poznání v letech, které jsou pro jejich správný vývoj nejdůležitější. Výrobky jsou určeny pro interiérové použití.

toodle_noodle_05

toodle_noodle_01

Zdroj: toodle-noodle.com

Získaná ocenění či zajímavost:

  • Od roku 2011 spolupracuje autor se společností Heineken.
  • V roce 2014 získal autor 3.místo v soutěži BEFFA, která hodnotí současné stavební projekty s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou a jsou realizovány v České a Slovenské republice.

Kde je možno vidět nebo koupit:

www.toodle-noodle.com

toodle_noodle_04

toodle_noodle_02

Zdroj: toodle-noodle.com