Články

Zeleň v interiéru trochu jinak: tipy na nejvychytanější řešení od světových designerů

Nemáte doma ani kousek místa navíc pro trochu zeleně a přitom po ní velmi toužíte? Hledáte originální dárek pro své přátele? Podívejte se, jak netradičně se zelení v interiéru dokáží pracovat známí designéři a jak jednoduše lze vykouzlit závěsné létající zahrady. Mlsné jazýčky určitě zaujmou praktické a přitom krásné květináče na bylinky a speciální nůžky, bez kterých už nebudete moci dál vařit ani existovat. Vše od buydesign.cz

Patrick Moriss: Zelená oáza pro každého

Zeleň kolem sebe potřebujeme, ale co když ji není kam dát? Už se nemusíte pohledu na pnoucí se rostlinstvo vzdávat. Unikátní a efektní závěsné květináče Sky Planter  od Boskke navrhl designér Patrick Moriss právě pro malé prostory, ve kterých už na pěstování větších pokojových rostlin nezbývá místo.

Díky projektu Sky Planter absolvoval uměleckou školu v Londýně, obor keramický design a zúročil v něm zkušenosti sochaře a keramika, které získal na Novém Zélandu, kde se narodil. V květináčích využil jedné výborné vlastnosti neglazované keramiky – nádržky z ní vyrobené průběžně zásobují rostliny vodou, takže vaším úkolem je jen občas nádržku dolít a pak se kochat vaší dobře prosperující létající zahradou, která jistě zaujme každou návštěvu. V roce 2011 získal za květináče ocenění Red Dot Award.

Létající orchideje aneb svět jako z Malého prince od Evy Behrové a Petra Baletky

Ze sklárny v Jizerských horách pochází skleněné vázy a nádoby na pokojové rostliny, které navrhli Eva Behrová a Petr BaletkaMonsterra Studio. Už několik let se spolu zabývají inovativním zapojením rostlin v interiéru. V průhledných kulatých baňkách skvěle vynikne kořenový systém orchidejí a rostliny mají dostatek světla, naopak zlaté a stříbrné nádoby dodají interiéru eleganci, bílé nebo černé doplní jakýkoli prostor.

Výhodou je, že v nich můžete pěstovat květiny různých druhů a že na jedno lanko lze zavěsit i více kusů váz a vytvořit tak dokonalou létající zahradu. Speciálním posuvným mechanismem je možné měnit výšku a umístění rostlin a snadno je zalévat a pečovat o jejich růst.

Švédský porcelán pro oko i užitek od Sagaform

Bílé integrované květináčky na bylinky Herbs s jedním, dvěma či třemi otvory a miskou na zalévání jsou krásné a zároveň i vysoce funkční. Pěstování zeleného koření do kuchyně je v nich opravdu jednoduché.

Pro sklizeň bylinek doporučujeme trojbřité nůžky Herbs od P. a E. Moritz., které díky šesti čepelím umístěným proti sobě v různém úhlu jemně sekají voňavé natě přímo z květináče na chléb nebo do polévky. Značka Sagaform nabízí už tradičně skandinávsky jednoduchý, praktický a čistý design od těch nejlepších designérů ze Švédska.

Minimalismus pod květiny z Dánska od Norm Architects

Filozofií dánské značky Menu je zjednodušovat design produktů a ve svém důsledku i život těch, kteří s nimi žijí a používají je. Příkladem je i dvojice k sobě patřících produktů, jednoduchého drátěného podstavce pod květiny Wire Base a květináče Wire Pot, které vytvořili designéři ze studia Norm Architects.

S těmito produkty inspirovanými japonskou zahradou v Los Angeles je možné vytvořit jednoduchou, krásnou a užitečnou kolekci designových doplňků pro interiérovou zeleň. Studio Norm má blízko k industriálnímu designu a založili ho dánští architekti Jonas Bjerre-Poulsen a Kasper Rønn v roce 2008, jsou také autory oficiálního showroomu The Village pro značku &tradition.

„Vycházíme z tradic skandinávského designu nadčasové estetiky, přírodních materiálů a dodržování modernistických principů zjednodušování a zdokonalování. Naše projekty vracejí prostory, objekty, nápady a obrazy zpět do své nejjednodušší formy. Mají vnitřní kvalitu, jednoduchost přináší další a ještě lepší nápady. Necháme se vést spíše tělem a myslí než trendy a technologiemi, zaměřujeme se na kvalitu, detail a trvanlivost.“ Norm Architects

Aktuální nabídku dalších stylových interiérových doplňků najdete na buydesign.cz

Zdroj: buydesign.cz