Články

Zcela nové monitory BenQ určené grafikům nabízí Thunderbolt 3

DesignVue řadu monitorů BenQ určenou profesionálním grafikům brzy obohatí dva nové modely PD2720U a PD3220U. Monitory vyhotovené ve zcela novém, exkluzivním, moderním designu lišící se úhlopříčkou s sebou přináší 4K Ultra HD rozlišení, kvalitní barvy IPS panelu splňující DCI-P3, technologie pro ochranu zraku uživatele a bohatou konektivitu včetně vysokorychlostního Thunderbolt 3.

Prémiový design skloubí eleganci, jednoduchost a funkčnost. Pevná kovová základna navazuje na válcový stojan nesoucí samotný displej. Oba modely pak vlastní tenký rámeček s obrazem od kraje ke kraji, který v případě větší varianty umocňuje také chybějící spodní ovládací lišta. Flexibilitu umístění a pohodlí při sledování zajišťuje již zmíněný stojan umožňující natavení výšky, otočení dle horizontální osy i vertikálně a to až do pozice pivot, tedy o 90 stupňů.

Zatímco 31,5 palcový model nabízí hustotu pixelů 140 PPI, menší 27“ display dokonce 163 PPI, a tím odlišnosti končí. BenQ PD3220Ui PD2720U integrují vysoké 4K Ultra HD rozlišení 3840 x 2160 pixelů a nabízí vysoce kvalitní barvy pokrývající 95 % barevného prostoru DCI-P3, 100 % sRGB a Rec. 709. Zárukou kvality je ověření softwarem CalMAN striktně dodržující přísné nároky na barevné standardy. Navíc vlastní technologie BenQ AQCOLOR, zavedená v monitorech, garantuje individuální tovární kalibraci barev.

Výše popsaný konzistentní barevný výkon je dále povýšen podporou HDR10, tedy speciálně navrženým režimem zobrazení pro profesionální grafiky. Ruku v ruce s ním nabízí monitory další unikátní režimy pro usnadnění práce jako je CAD/CAM Mode zvýrazňující linie a tvary technických výkresů, Animation Mode vylepšující jas v tmavých oblastech aniž by přeexponoval světlá místa, a v neposlední řadě Darkroom mode optimalizující jas a kontrast pro práci v místnosti s nízkým osvětlením. Oproti svým předchůdcům navíc přichází s novou funkcí ICCsync  pro přesné zobrazení vysoce kvalitních barev z vlastního barevného prostoru P3 používaného v zařízeních iMac a MacBook/MacBook Pro, které často využívají profesionální grafici.

Pochopitelně nechybí již standardní technologie pro ochranu zrak Low Blue Light a Flicker-Free.

Všestrannost obou modelů podtrhuje inovovaný externí ovladač. Důmyslně promyšlený Hotkey Puck usnadňuje orientaci v OSD menu. Druhá generace nabízí slider připomínající ovládání hlasitosti, zde využívaný primárně pro přesné nastavení hodnot jasu a kontrastu, tlačítko pro rychlé přepínání mezi režimy a další tři programovatelná tlačítka.

Na závěr je nutné zmínit bohatou konektivitu. Kromě DiplayPort, HDMI a standardních portů USB 3.1 jsou monitory vybaveny také rozhraním Thunderbolt 3, umožňujícím napájení monitoru zároveň s přenosem audio i video obsahu. K dispozici je také pokročilá funkce KVM Switch pro snadnou kontrolu obsahu ze dvou počítačů na jednom nebo dvou monitorech a to jedním setem klávesnice a myši.

Nové profesionální monitory pro grafiky dorazí na trh v první polovině letošního roku.

Zdroj: benq.eu