Články

Začíná festival Czech Design Week — vybrali jsme 5 věcí, které byste si neměli nechat ujít

V pondělí 8. května začíná již 3. festival designu — Czech Design Week. Budou zde představeni noví designéři a také nová zajímavá partnerství. Na co se můžete těšit?

1. Pět poschodí Domu uměleckého průmyslu na Národní třídě

Jen samotná návštěva výstavních prostor bude zážitek sám o sobě. Dům uměleckého průmysli se otevírá se po 20 letech, právě pro účel hostování jarního Czech Design Weeku.

2. Křišťálový Playstation

Ve spolupráci značek PlayStation a Preciosa vznikl pouze pro tuto příležitost designový PlayStation 4 posetý křišťály, který bude vydražen pro charitativní účely.

3. Retrospektivní výstava Jaroslava Bejvla

Jaroslav Bejvl zemřel loni v červnu. Zanechal po sobě mnoho děl z oblasti sklářství a medailérství. Na výstavě si nenechte ujít jeho vázy.

4. Limitovaná edice plechovek na vodu CanO Watter

Sérii bílých recyklovatelných plechovek s vodou CanO Watter pro festival vytvořil David Kurňavka. CanO Water byla vytvořena v reakci na škodlivé dopady plastových lahví na životní prostředí.

5.  Doprovodné programy

Doprovodný program bude souběžně s festivalem probíhat v The Chemistry Gallery a Galerii 1. Prakticky každý den ve večerních hodinách zde bude možnost zúčastnit se akcí jako jsou hudební produkce, módní přehlídky, fóra začínajících i již slavných designérů a mnoho dalších zajímavých akcí. Program najdete na stránkách akce.

Kromě výše uvedeného se můžete těšit na soutěž „Podivná výloha“, ve které budou návštěvníci CZDW posílat fotky s nejhorším designem výlohy v Praze. Majitel vítězné fotky bude odměněn poukazem na relaxační pobyt v Lázních Bělohrad. A nenechte si ujít ani limitovanou řadu piva uvařeného pro CZDW v rodinném pivovaru Zichovec ve speciálním designovém obalu.

Festival Czech Design Week potrvá od pondělí 8. do neděle 14. května 2017.

 

Zdroj a foto: czechdesignweek.cz