Články

Vyšel nový Font — hlavním tématem je vizuální styl časopisů

V minulých dnech vyšlo nové číslo časopisu Font, poslední v tomto roce, s hlavním tématem časopisy a jejich vizuální styl. Kromě toho obsahuje řadu rozhovorů, novinek a zajímavostí ze světa grafického designu. Pojďte se na něj podívat blíže.

Hlavní téma: časopisy

Nad budoucností časopisů a tištěných médií se zamýšlí nejen šéfredaktor Fontu Ondřej Kafka v úvodníku, ale i fotograf Jan Šibík či grafik Filip Blažek v článcích uvnitř časopisu. Hlavní téma zabírá nejen plných 20 stran věnovaných časopisům, ale prolíná se celým aktuálním číslem. Dozvíte se leccos o historii vydávání časopisů a to včetně náhledů na historické titulní strany světových magazínů jako Vogue, Life a dalších. Zastoupeny jsou zde i domácí tituly jako Vlasta s Klementem Gottwaldem. Samostatný článek pak mají ikonické obálky s Johnem Lennonem či Demi Moore.

Podrobněji se dočtete o obálkách časopisu Cosmopolitan a National Geopgraphic. Podívat se můžete na vítěze soutěže nejlepších nezávislých časopisů Stack Awards či Best Cover Contest, což je soutěž amerického svazu vydavatelů. Za přečtení stojí i samostatný článek Filipa Blažka s názvem Renesance časopisů, ve kterém rekapituluje aktuální stav na trhu časopisů. Jako nejlepší logo časopisu bylo vyhodnoceno logo Playboye, to nepřekvapí :)

Rozhovory

Už jen rozhovor s Markem Pistorou je důvod si nový Font přečíst. Typograf, bývalý art director časopisu Reflex a aktuálně grafický designer ve Studiu Najbrt patří mezi nejznámější jména tohoto oboru — najdete ho i na Wikipedii :) Rozhovor doplňuje ukázky jeho prací, o některých jsme psali i na Design portálu.

Druhý velký rozhovor je s Janem Šibíkem, kterého s výše jmenovaným Markem Pistorou také spojuje časopis Reflex. V rozhovoru se dozvíte o retušování fotek, focení mobilem a především o jeho práci a životu, kterým téma fotografie a fotografování prostupuje.

Články

Představení trendů a novinek v oblasti fotoaparátů mapuje anketa mezi zástupci nejznámějších značek a prodejců. Dočtete se o novém 27 palcovém 4K monitoru značky EIZO a také novém iPhone X, který Apple představil už v září, ale na trh se dostal až v minulých dnech. Za zmínku určitě stojí i rekapitulace nové verze Adobe Creative Cloud a spousta novinek ze světa grafického designu, které už tradičně najdete na konci časopisu.

Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu. Stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz