Články

Vizuální identita Projektu 100 už potřetí od Bohdana Heblíka

Projekt 100Vizuální identita Projektu 100 už potřetí od Bohdana Heblíka

V patičce webových stránek sedmnáctého ročníku Projektu 100 je tak trochu poeticky napsáno „Grafickou podobu Projektu vtiskl Bohdan Heblík“. A jelikož Bohdan tomuto projektu úspěšně „vtiskuje“ grafickou podobu již třetím rokem, rozhodl jsem se ho požádat, jestli by to letošní vizuálno trochu představil a zároveň se podělil o své zkušenosti na tomto projektu.

Rád na tento projekt na stránkách Design portálu upozorňuji, protože si myslím, že takto komplexně vizuálně pojatých projektů u nás moc není. Kromě Bohdanových nesporných „řemeslných” kvalit velmi oceňuji originální koncept a především jeho grafickou část. Tu se mu daří nejen každoročně nastavit na velmi vysokou úroveň, ale je schopen ji po všech stránkách udržet v celém projektu.

-

Vizualní podobu Projektu 100 jsi měl letos na starosti, pokud se nepletu, už potřetí. V čem byl a je letošní ročník jiný oproti těm předchozím?

Poprvé (v roce 2009) jsem si určil téma „paprsek světla z promítačky“ (úpadková typografie v pomyslném paprsku světla), loni to byla dramaturgicky ucelenější přehlídka se špetkou noir filmů a letos vztahy, resp. “různé podoby lásky”.

Ročník 2009: