Články

Vizuální bakchanálie

visual_bacchanaleVizuální bakchanálie

Plný bufet pro velké oči.

Při nedávné přípravě jednoho projektu jsem posbíral pár nádherných kousků, o které bych se rád podělil. Některé asi znáte, některé snad budou novinkou, která vám bude chutnat. Jistě by je šlo uveřejnit jako odkaz ve sloupečku pro videa, ale tyhle tvoří jakýsi kompaktní celek. No a navíc, když jsou takhle pohromadě na jednom místě, stačí klikat a koukat (click & coke). Všechny mají jedno společné – jejich vizuální (ovšem nejen ta) stránka je impozantní.

Jako první se servíruje pikantně barevná klasika SONY v novém podání. Na místo známých příchutí (balls, paint, bunny, pyramid) se však podávají horké novinky (resp. já jsem o nich nevěděl)

Další precizní lahůdkou je podoba MTV International (více o ní zde), jež má na svědomí anglické studio Universal Everything (rozhodně stojí za to si projít jejich práce a když už budete v tom, doporučím ještě jeden výlet a to sem: http://www.zhestkov.com – Maxim Zhestkov spolupracoval na jedné ze zmíněných reklam a jeho práce jsou prostě a jednoduše luxusní potravou pro obě oči). Uvádím tři nejchutnější, ostatní najdete na stránkách Universal Everithing nebo všude možně:


Špetka sladké Shakiry jako zákusek, který ještě není koncem – PANASONIC:

A aperitiv, aby všechno hezky slehlo – na výběr je archivní Chanel, ale i beaujolais Nina Ricci:

No a pro ty šťasné, co mají ještě čas a pro ty, co se necítí býti sytými, nabízím dva vymazlené zákusky nakonec – to už řeším jen odkazy. Těm, jejichž panenky dosahují velikost mexického dolaru, pak tyto zákusky nabízím jako předkrm: Tyson Ibele – nejošklivější stránky na severní polokouli, ovšem patřící velmi talentovanému animátorovi. Jeho cit pro reálný pohyb je famózní a jestli mluví pravdu o svém věku, pak nás čeká ještě spousta skvělých kousků. Za všechny delší dvě krátké:
Robo Ball
Robotic vehicle

A opravdu finální laskonkou se vracím zpět k MTV, jež nad následující animací drží ochrané “M”:

Jistě je celá řada jiných reklam, které by se daly uvést, ale tyhle jsem jaksi měl na jednom kusu papíru všechny vedle sebe a přišlo mi zajímavé se o ně na jedné stránce podělit. Je to vlastně opis jednoho listu jednoho deníčku a byla by škoda si takovou hromadu vizuálna nechat jen pro sebe. Ještě bych z tolika potravy přibral a proto jsem se s vámi rozdělil.

._. Skákala

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/vizualni_bakchanalie.html

12.07.09