Články

V květnu proběhne v Praze Czech Design Week. Autorem vizuálu je Lukáš Pipek

Celkem pět pater DUP 36 na Národní třídě v Praze bude od 8. do 14.května 2017 patřit prodejní výstavě českých i zahraničních designérů. Po úspěšném listopadovém Czech Design Weeku v Kafkově domě v Praze se nyní festival designu představí v nových prostorách.

Photo: Vratko Barcik. Model: Denisa Biskupcová (Pure Model Management)

„Letošním rokem startujeme partnerství a spolupráci hned se třemi prestižními design weeky, Jsou to Varese Design Week (Itálie), London Design Fair (UK) a Saudi Design Week (Saudská Arábie). Všechny tyto festivaly postupně přivítají na své půdě české designéry, a naopak my jejich. Z listopadového CZDW nás bude reprezentovat výherce Objevu roku – 440Audio se svými gramofony, dále to bude Tonak a jejich klobouky a značka Kozak se svými koženými doplňky.“doplnil Lukáš Pipek, ředitel festivalu.

Na designovém festivalu si přijdou na své milovníci nábytku, skla, porcelánu, módy i interiérových doplňků. Potvrzena je již spolupráce se společností Walt Disney Europe. K vidění bude speciální kinetická socha z produkce Walt Disney.

Photo: Vratko Barcik. Model: Denisa Biskupcová (Pure Model Management)

Pop-up store a Candy Shop lze navštívit už nyní

Vaší pozornosti by neměli ujít dvě akce, jež předchází CZDW a které můžete navštívit již nyní v Quadriu. První z nich je pop-up store CZDW, kde si mohou zájemci koupit výrobky umělců vystavujících na loňském ročníku v Kafkově domě. Tuto možnost mají až do 31.3.2017.

Druhou doprovodnou akcí je výstavní projekt Candy Shop představující umělecká díla z depozitu The Chemistry Gallery a zároveň selekci zcela nových děl vybraných autorů. Formálně se výběr děl soustřeďuje na obrazy, sochy, objekty a světelné instalace. Výstava Candy Shop přibližuje výtvarné umění široké veřejnosti a nabízí pohled na lahůdková díla současných mladých umělců v neobvyklém kontextu a to od dnešního dne do 20.3.2017.

Ředitelem festivalu je Lukáš Pipek a pozici uměleckého ředitele zastává Petr Hájek. Další informace najdete na stránkách festivalu.

Zdroj a foto: czechdesignweek.cz