Články

Profesionální grafické výsledky snadno a rychle

Graphics Suite X5Profesionální grafické výsledky snadno a rychle

Sada CorelDRAW® Graphics Suite X5 je ověřený ilustrační a designérský software. Jeho přirozeně ovladatelné a obsahově bohaté prostředí snadno zapojíte do svých pracovních postupů, aby vám pomohlo přesvědčivěji vyjádřit vaše tvůrčí nápady. Můžete se ihned pustit do práce, učit se za pochodu a bez obav vytvářet návrhy pro jakékoli médium.

Bohatá nabídka obsahu sady CorelDRAW Graphics Suite X5 vám poskytne inspiraci a odrazový můstek k vašim vlastním návrhům a usnadní vám propojení s vaším obsahem. Nový nástroj Corel® CONNECT je celoobrazovkový prohlížeč umožňující synchronizaci s produkty CorelDRAW® a Corel PHOTO-PAINT®, který poskytuje rychlý přístup k obsahu v počítači, místní síti nebo na disku. Podpora více než 100 nejvíce využívaných formátů souborů je navíc zárukou, že budete moci snadno spolupracovat a vyměňovat si soubory s klienty i spolupracovníky.

Začátek práce se sadou CorelDRAW Graphics Suite X5 je jednoduchý, bez ohledu na úroveň vašich dosavadních znalostí. Úchvatná nová příručka vás inspiruje k tvůrčím výkonům, na jaké byste dříve nepomysleli. Obsahuje tipy a techniky, které jsou užitečné pro uživatele všech úrovní pokročilosti, a nabízí skvělou možnost učit se od profesionálních návrhářů využívajících tuto sadu při návrzích v oblasti módních kolekcí, šperků, knižních ilustrací, designu automobilů a obalů produktů.

xCorelDRAW® Graphics Suite X5

A co více, nástroj Corel® PowerTRACE™ X5 vám umožní vytvářet vysoce kvalitní vektorové obrázky z rastrů a dosahuje dosud nejvyšší kvality převodu. Kromě toho budete mít k dispozici více než 2 hodiny instruktážních videí, která vás naučí lépe využít všech možností této sady.

Produkty CorelDRAW s sebou nesou 20letou tradici na poli inovací v oblasti designu a již dlouho jim důvěřují profesionální i začínající návrháři. Sada CorelDRAW Graphics Suite X5 vám poskytne velké množství nových a vylepšených funkcí, které vám pomohou tvořit s jistotou.

Kolekce nových kreslicích nástrojů obsahuje nástroj šipky s nastavitelnou velikostí a vylepšené nástroje spojovacích a kótovacích čar s novým nástrojem Kótování segmentů. Výrazně vylepšený je také nástroj Síťová výplň, s jehož pomocí lze navrhovat objekty s mnohobarevnými výplněmi s plynulejšími barevnými přechody.

Tato verze sady představuje zcela nový přístup ke správě barev a zajišťuje přesnou reprezentaci barev bez ohledu na míru vašich zkušeností. Ať už importujete maketu od klienta, pracujete se staršími návrhy nebo odesíláte projekt do tiskárny či do výroby, můžete se spolehnout na to, že všechny barvy odpovídají skutečnosti.

CorelDRAW® Graphics Suite X5

Nové palety dokumentu (CorelDRAW) a obrázku (Corel PHOTO-PAINT) vám pomohou uložit specifické barvy pro projekt a použít barvy z předchozího projektu. Do řady dialogových oken barev, palet barev a výběrů barev byl také přidán nástroj Barevné kapátko, který přináší další možnosti pohodlného nabírání barev.

Díky kompatibilitě s nejširší škálou formátů souborů na trhu poskytuje sada CorelDRAW Graphics Suite X5 flexibilitu, kterou dnes návrháři potřebují při přípravě výstupů své práce. Tentýž design je často třeba upravit pro webové reklamy, tištěné reklamy, brožury, trička, billboardy a digitální tabule. Zahrnutí nástroje SWiSH miniMax vám pomůže vytvářet webové grafiky a animace jednodušeji než dříve.

Uživatelé sady CorelDRAW Graphics Suite X5

Profesionální grafici v oblasti reklamy a tisku stráví většinu času tvorbou a úpravami grafiky, prací s textem a retušemi fotografií. Díky funkcím umožňujícím úsporu času, jako jsou tabulky s interaktivním rozvržením, živé formátování textu a nezávislé vrstvy stránky, poskytuje sada CorelDRAW Graphics Suite X5 těmto pracovníkům inovativní návrhářské nástroje optimalizující jejich pracovní postupy.

Další profesionální grafici se soustřeďují primárně na tvorbu značek, tisk obrazovek a rytecké práce. Tito uživatelé často přepracovávají a kombinují různé obsahy jako grafické návrhy, naskenovaná loga, klipartové obrázky a písma. Díky výkonným možnostem úpravy obrázků, specializovaným písmům, trasovacímu softwaru pro převod rastrů na upravitelnou vektorovou grafiku a vysoce kvalitnímu obsahu poskytuje sada CorelDRAW Graphics Suite X5 těmto uživatelům komplexní, všestranné a dostupné řešení.

Profesionální návrháři se soustřeďují primárně na grafický návrh pro tisk a web. Vedle intuitivních návrhářských nástrojů pro design a vzhled stránky poskytuje sada CorelDRAW Graphics Suite X5 těmto uživatelům špičkovou kompatibilitu s rozšířenými formáty souborů. Tato sada také nabízí řadu funkcí určených speciálně pro tvorbu webové grafiky, například nové zobrazení pixelů, podporu hexadecimálních hodnot barev a další.

Amatérským grafikům a malým a středním podnikům, kteří mají zájem o tvorbu marketingových materiálu vlastními silami, sada CorelDRAW Graphics Suite X5 poskytuje výkonné nástroje pro práci s textem a stránkový zlom zaručující profesionálně vyhlížející výsledky. Samoukové na poli grafického návrhu a příležitostní uživatelé mohou s důvěrou použít sadu CorelDRAW Graphics Suite X5 k úpravám stávajících návrhů, retušování fotografií a tvorbě reklam, letáků a dalších marketingových pomůcek.

Firemní uživatelé ve středních a velkých podnicích ocení schopnost pracovat s více než 100 formáty souborů a současně vytvářet profesionální projekty s bohatými grafickými prvky – od prodejních prezentací až po webovou grafiku.

Amatérští grafici mohou návrhářský software používat k příležitostné tvorbě projektů – například zpravodajů, kalendářů, nápisů a kolekcí fotografií – pro osobní či společenské využití. Díky rozsáhlé nabídce výukových funkcí sada CorelDRAW Graphics Suite X5 usnadňuje jednoduchou tvorbu působivých výsledků i bez profesionálního vyškolení.

Co je obsahem sady?

Aplikace

 • CorelDRAW® X5: Tato aplikace pro intuitivní tvorbu vektorových ilustrací a návrhů stránky splňuje všechny požadavky dnešních vysoce vytížených profesionálních i neprofesionálních grafiků.

 • Corel PHOTO-PAINT® X5: Tato aplikace pro profesionální úpravy obrázků umožňuje rychlé a snadné retušování a vylepšování fotografií.

 • Corel® PowerTRACE™ X5: Tento nástroj vám dovolí rychle a přesně převádět rastry na upravitelnou vektorovou grafiku.

 • Corel CAPTURE™ X5: Tento nástroj pro snímání obrazovky umožňuje jediným kliknutím ukládat snímky obrazovky počítače.

 • Corel® CONNECT: V tomto celoobrazovkovém prohlížeči můžete podrobně prohlížet digitální obsah dodávaný se sadou a rychle vyhledat v počítači nebo v místní síti prvky, které ideálně doplní váš návrh. Tento nástroj je plně integrovaný v systému a je dostupný také jako ukotvitelný panel v prostředí CorelDRAW a Corel PHOTO-PAINT.

CorelDRAW® Graphics Suite X5

Podpůrné aplikace

 • Průvodce čárovým kódem: Průvodce čárovým kódem pomáhá vytvářet čárové kódy v široké nabídce průmyslových standardů.

 • Průvodce oboustranným tiskem: Průvodce oboustranným tiskem vám pomůže optimalizovat práci pro tisk oboustranných dokumentů.

 • Bitstream® Font Navigator®: Bitstream Font Navigator je oceňovaný správce písem pro operační systémy Windows®. Umožní vám spravovat, vyhledat, instalovat a prohlížet písma.

 • SWiSH miniMax: Pomocí tohoto nástroje můžete snadno a rychle vytvářet ohromující interaktivní animace, bannery a další prvky.

 • PhotoZoom Pro: Tento přídavný modul vám umožní zvětšit digitální obrázky a exportovat je z prostředí Corel PHOTO-PAINT X5.

Obsah

 • Nové! Více než 2 000 šablon vozidel, polovina z nich zcela nových.

 • Nové! Více než 350 profesionálně navržených šablon.

 • Více než 1 000 dalších písem OpenType® včetně 75 písem Windows Glyph List 4 (WGL4).

 • Kolekce více než 10 000 vysoce kvalitních klipartů a digitálních obrázků.

Dokumentace

 • Nové! Zcela přepracovaná a vizuálně bohatá Příručka představuje pracovní plochu všech aplikací a obsahuje tipy a techniky, které jsou užitečné pro uživatele všech úrovní zkušeností, spolu s řadou nápadů od expertů v oboru.

 • Stručná referenční karta

 • Soubory nápovědy

Výuka

 • Nové! Více než 2 hodiny výukových videí na DVD.

CorelDRAW® Graphics Suite X5

Přehled nových a vylepšených funkcí

Propojení s obsahem

 • V novém celoobrazovkovém prohlížeči Corel® CONNECT můžete rychle vyhledat v počítači, na externím disku nebo v místní síti obsah, který ideálně doplní váš návrh.

 • Využijte výhod bohaté nabídky dodaného digitálního obsahu včetně rastrových obrázků, plnobarevných vektorových výplní, upravitelných šablon, písem a dalších prvků.

 • Díky podpoře více než 100 formátů souborů včetně formátů JPEG, PNG, TIFF, RIFF, AI, PDF, PSD, EPS, CGM, AutoCAD DXF, PLT, Visio, DOC, DOCX, RTF a dalších se můžete s důvěrou spolehnout na bezproblémovou výměnu souborů s klienty i spolupracovníky.

 • Vyměňujte si soubory bez problémů díky rozšířené podpoře nejnovějších produktů Adobe® Illustrator®, Adobe® Photoshop® a Adobe® Acrobat®.

 • Pomocí rozšířené podpory formátu PostScript® 3 můžete exportovat a importovat soubory EPS se zachováním integrity objektů RGB.

Tvorba s jistotou

 • Výrazně vylepšený nástroj Síťová výplň vám umožní navrhovat objekty s vícebarevnými výplněmi a plynulejšími barevnými přechody.

 • Nové nástroje pro kreslení, mezi které patří nástroj B-Spline, ukotvitelný panel Souřadnice objektu, nástroj šipky s nastavitelnou velikostí a nástroj Spojovací čára, vám umožní snadno vytvářet diagramy a grafy.

 • Vychutnejte si snadné kreslení pomocí vylepšeného nástroje Křivka, který zabraňuje nechtěnému výběru vymezujícího rámečku.

 • Vylepšený Správce palety usnadňuje vytváření, uspořádání a zobrazení nebo skrytí výchozích i vlastních barevných palet.

 • Vytvářejte návrhy pro web ve skutečných obrazových bodech v novém režimu Pixely.

 • Na vylepšeném panelu vlastností nástroje Obdélník můžete vytvářet zkosené, vykroužené nebo zakulacené rohy, které se nezkreslí ani při roztažení obdélníku.

 • Navigovat v pracovních plochách aplikací lze pomocí gest prsty díky nové podpoře dotykových funkcí systému Windows® 7.

 • Vylepšený ukotvitelný panel Objekty vám pomůže zefektivnit pracovní postupy díky hierarchickému uspořádání prvků návrhu a lepší přístupnosti nejběžnějších funkcí (Corel PHOTO-PAINT).

 • Experimentujte se vzrušujícími novými fotografickými efekty na úpravu fotografií, mezi než patří efekty Zářivost, Stupně šedé a Fotografický filtr.

 • Získejte nové možnosti s pomocí nového dialogového okna Převést na stupně šedé, jež umožňuje vybrat barvy, které se při konverzi na stupně šedé použijí (Corel PHOTO-PAINT).

 • Díky nové podpoře prostředí Microsoft® Visual Studio® Tools for Applications můžete využít výhodné možnosti vytváření maker a doplňků.

 • Panely nástrojů lze uzamknout na místě, takže je nemůžete při výběru nástroje omylem posunout.

Pracujte s barvami s jistotou

 • Získejte rychlý přístup k dříve použitým barvám s novou možností vytvářet a ukládat vlastní palety barev.

 • Dosáhněte přesného zobrazení barev pomocí nového intuitivního přístupu ke správě barev, který zahrnuje nové dialogové okno Výchozí nastavení správy barev.

 • Nové dialogové okno Nastavení barev dokumentu umožňuje upravit nastavení barev s platností pouze pro aktuální dokument.

 • Kromě toho, že sada CorelDRAW X5 i nadále podporuje objekty s barevnými modely RGB, CMYK a stupně šedé v jednom dokumentu, nabízí také nový primární režim barev pro primární pracovní plochu a režim sloučení (RGB nebo CMYK).

 • Získejte přesnou reprezentaci barev v každé fázi zpracování díky podpoře nejnovějších barevných profilů PANTONE, včetně palety Fashion+Home a systému PANTONE® Goe™.

 • Připravte si efektivněji postupy pro různá výstupní zařízení pomocí nového ukotvitelném panelu Nastavení nátisku barev.

 • Využijte možnosti nabírat a porovnávat barvy v dokumentu bez zavírání dialogového okna díky přidání nástroje Kapátko do celé řady dialogových oken.

 • Sada nyní po použití nástroje Kapátko automaticky aktivuje nástroj Plechovka barvy, což umožňuje okamžitě použít nabranou barvu na vybrané objekty.

 • Vybírejte barvy pomocí jejich hexadecimálních hodnot a zobrazte si hexadecimální hodnoty barev z různých pozic.

CorelDRAW® Graphics Suite X5

Snadný výstup

 • Nová funkce Shromáždit pro výstup umožňuje shromáždit písma, profily barev a další informace o souborech a usnadní vám tak sdílení výsledků vaší práce s poskytovatelem tiskových služeb.

 • Konzistentní a vysoce kvalitní webový výstup zajišťují optimalizované filtry.

 • Využijte sjednocený přístupový bod pro společné řízení exportu, který nabízí nové dialogové okno Exportovat pro síť WWW.

 • Vytvářejte ohromující interaktivní animace, bannery a další prvky s nástrojem SWiSH miniMax.

 • Zvětšete své digitální obrazy pomocí funkce PhotoZoom Pro.

 • Uložte své výstupy v prakticky jakémkoli formátu díky podpoře více než 100 formátů souborů včetně formátů JPEG, PNG, TIFF, RIFF, AI, PDF, PSD, EPS, CGM, AutoCAD DXF, PLT, Visio, DOC, DOCX, RTF a dalších.

O společnosti Corel

Corel je jedna z předních světových softwarových společností s více než 100 milióny aktivních uživatelů ve více než 75 zemích. Vyvíjíme software, který pomáhá lidem vyjadřovat myšlenky a šířit své nápady zajímavějšími, tvořivějšími a přesvědčivějšími způsoby. Během let jsme si vybudovali pověst dodavatele inovativních a spolehlivých produktů, s kterými se uživatelé snadno seznamují a dobře se jim s nimi pracuje a které pomáhají lidem dosahovat nových úrovní produktivity. Dokladem uznání odborné veřejnosti jsou stovky ocenění v oblasti softwarových inovací, designu a užitné hodnoty.

Do oceňovaného portfolia našich produktů patří řada celosvětově nejznámějších a nejoblíbenějších značek softwaru, mimo jiné CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Painter™, Corel DESIGNER® Technical Suite, Corel® PaintShop® Photo Pro, Corel® VideoStudio®, Corel® WinDVD®, Corel® WordPerfect® Office, WinZip® a nedávno vydané Corel® Digital Studio™ 2010. Naše globální ústředí sídlí v kanadské Ottawě a největší pobočky máme ve Spojených státech, Spojeném království, v Německu, Číně, na Tchaj-wanu a v Japonsku.

Zdroj: tisková zpráva

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/zajimavosti-odkazy/corel-graphic-suite-x5.html

13.05.10