Články

Plakáty dětského festivalu „mini“ ozdobily balonky Zuzany Lednické, ze Studia Najbrt

První ročník dětského prodejního festivalu “mini” představí nejžhavější novinky i generacemi ověřené ikony. Nabídne hračky, nábytek, oblečení, publikace a další doplňky pro děti i jejich rodiče vybrané od českých designérů a firem a z obchodů působících na domácím trhu. Uskuteční se od 6. do 10. dubna 2016 ve Ville Pellé v pražské Bubenči.

mini_pozv_mail3

„V poslední době jsme svědky boomu s nápaditým a stylovým designem a potřebami určenými dětem,“ říká ředitelka festivalu “mini” Tereza Bruthansová. „Dokonce i slavný milánský týden designu Salone del mobile v loňském roce uspořádal vůbec poprvé pod svými křídly Kids Design Week. Tvorbě pro děti se stále více začínají věnovat jak návrháři zaměření na dospělé tak dokonce i lidé původně působící v úplně jiných oborech. Stejný fenomén můžeme pozorovat i v České republice, kde stále více lidí inspirovaných rodičovstvím začíná kreativně navrhovat a podnikat v oblasti potřeb pro děti,“ dodává Bruthansová, která spolu se svými kolegyněmi Zuzanou Lednickou a Lucií Pavláskovou vybrala a k účasti na “mini” oslovila ty nejvýraznější a nejzajímavější z nich.

Zuzana Lednická ze Studia Najbrt je zárověň autorkou vizuálního stylu festivalu. Zuzana původně vystudovala návrhářství hraček a mimojiné tvořila dětskou kolekci pro značku mojemoje. „Symbolem festivalu je balonek. Je to dětský objekt touhy. Také mě fascinujetím, že může odletět nebo prasknout.“ Popisuje hlavní motiv vizuálů Lednická. Dále dodává: „Mám ráda poezii francouzského filmu Červený balonek z roku 1956. A balonek znamená i hru a oslavu. Navíc bych byla ráda, aby si návštěvníci každý rok mohli hlavní motiv festivalu odnést. Letos balonek.“

Ukázky vizuálů festivalu

Mini0948_letadelko

letadélko, design: Roman Vrtiška&Vladimír Žák, Woo Toys

Mini0805_traktor

traktor Zetor, Kovap, prodává Hugo chodí bos 

Mini0796_ponozka

lišák Robin Puntik, design: Andrea Tachezy, Devoto

Mini0786_svetr

námořnické tričko, Petit Bateau

Mini0763_papir

dětská tapeta, design: Babeta Ondrová, Lavmi

Mini0758_polstar

kulatý polštářek, design: Andrea Beranová&Mária Čulenová, Ice Ice Baby

Mini0749_torpedo

dětské odrážedlo Torpédo, design: Anna a Jerry Kozovi, prodává praguekabinet 

Mini0739-1_lod

plachetnice, design: Anna a Jerry Kozovi, Fatra

Mini0732_eames-slon

stolička Eames Elephant, design: Charles & Ray Eames, Vitra

Mini0719_pes

židlička Puppy Dog, design: Eero Aarnio, Magis, prodává: Konsepti

Mini0708_flipflap

židlička, design: EP Studio, FlipFlap

Další informace nalezenete na stránkách festivalu.

Foto: Petr Karšulín pro festival mini