Články

Operativní a finanční leasing na Apple produkty — wefree spouští novou službu pro firemní klienty

Česká firma wefree, která nabízí Apple služby pro firmy, nově spustila operativní a finanční Apple leasing. Ten představuje nejsnazší cestu k novým produktům. Firma si totiž může pronajmout Mac, iPhone nebo iPad za velmi výhodných podmínek a bez jakýchkoliv počátečních nákladů.

Hlavní výhody operativního leasingu

Největší výhodou je samotné používání produktů, jelikož po skončení doby pronájmu zařízení vracíte zpět a vyměníte za nové modely. Takže neplatíte celé zařízení, jen jeho opotřebení za dané období. Služba je navíc nabízena s nulovou akontací a měsíční částka za pronájem je daňově uznatelným nákladem.

„Trh technologií se mění každým dnem. Apple nám nové produkty představuje každý rok a digitální transformace většinou představuje vysoké náklady a nezbývají poté prostředky na další rozvoj firmy. Myšlenka Apple leasingu pomůže firmám pracovat na nejnovějším vybavení a pravidelně obměňovat hardware na pracovišti, bez vysokých investic placených předem.” – dodává Filip Nerad, spoluzakladatel wefree.

Operativní vs. finanční leasing

V případě operativního leasingu hradíte měsíční částku (nájemné) na předem stanovené období (12-60 měsíců). Po celou dobu leasingu není zařízení v majetku vaší firmy a jakmile pronájem skončí, vracíte jej zpět. To však neplatí v případě finančního leasingu. Zde po uplynutí časového období přechází zařízení do majetku vaší firmy.

Další informace a vzorové příklady najdete na webu Apple bez hranic.

Zdroj: wefree.cz