Články

Nové číslo časopisu Font má jako hlavní téma vizuální styl filmových festivalů

Filmové festivaly a jejich vizuální styl je pro grafické designery vděčným tématem. Ve Fontu s pořadovým číslem 160 toho o nich najdete požehnaně. Kromě toho si přečtete rozhovor s Tomášem Cikánem, studiem Družina a řadu dalších zajímavostí.

Hlavní téma: filmové festivaly

Ukázky vizuálního stylu domácích i světových festivalů najdete na čtrnácti stránkách. Kromě ukázek plakátů i log zde najdete i samostatné články — ten první je věnován Studiu Najbrt a jejich práci pro karlovarský festival, druhý pak soutěži filmových plakátů, která probíhá v rámci festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Nakonec nechybí ani tradiční hodnocení log, ke kterým připojil komentář Pavel Hrach.

Rozhovory

Rozhovoru s Tomášem Cikánem a ukázkám jeho portfolia je věnováno šest stran, na kterých představuje svoje freelance zakázky i ty, které dělal ještě pro Dynamo Design. V rozhovoru se studiem Družina je představena kromě jiného i jejich práce na pleteném vizuálu pro festival Finále Plzeň. Fotograf Filip Matušinský fotí krásky a v rozhovoru mimo jiné prozradí, že si postprodukci včetně retuší dělá sám. Další rozhovor je s grafičkami Terezou Hejmovou a Adélou Svobodovou o knize Cirkus pictus, která získala 1. místo v soutěži Nejkrásnější kniha roku.

Články

Martin Pecina sepsal svoje dojmy z nedávno skončeného Bienále grafického designu v Brně. O novinkách a změnách v písmolijně Typetogether se rozepsala Veronika Burian a José Scaglione. O motýlech ve znacích a logotypech se rozepsal Michal Wein a nástroje pro bezchybné PDF workflow popsal Richard Krejčí.

Na posledních stránkách časopisu najdete tradičně nahuštěnu spoustu novinek a nenechte si ujít ani úvodník Ondřeje Kafky, ve kterém se zamýšlí nad soutěžemi. Dozvíte se například i to, proč Unie grafického designu žádnou nepořádá.

A ještě jednu vychytávku nové číslo Fontu má — obálka je vytištěna fluorescenční barvou, takže až večer časopis dočtete, zhasněte a něco uvidíte :) Kompletní výpis všeho, co v novém Fontu najdete, je k dispozici na stránkách časopisu. Stejně tak informace o tom, kde si lze Font koupit či předplatit.

Zdroj a foto: font.cz