Soutěže

Nescafé pořádá soutěž na design plechovky. Mezi grafiky rozdělí přes 350 tisíc korun


Odměny celkem: 15 800 EUR / Termín: 15. 5. 2018                       _


Nescafé Azera vyhlašuje otevřenou soutěž pro grafické designéry a ilustrátory z Česka, Slovenska, Norska, Švédska, Finska a Dánska. Vítězové si mezi sebe rozdělí částku 15 800 € (cca 375 tis. Kč).

Téma: Taste of the City

Odborná porota vybere 18 finalistů, kteří se tentokrát inspirují tématem Taste of the City. Šest nejúspěšnějších návrhů bude realizováno ještě letos. Designová edice bude dostupná pro zákazníky na pultech obchodů ve všech soutěžních zemích. Soutěž vzniká pod odborným dohledem organizace Czechdesign, která hlídá profesionální průběh a nastavení celého projektu.

Porota bude hodnotit originalitu a nezaměnitelnost autorova návrhu v souladu s vizuálním stylem značky NESCAFÉ AZERA a se zadáním soutěže. Každé město má svůj příběh, svou atmosféru, svou specifickou příchuť, stejně jako káva. Téma soutěže Taste of the City vybízí designéry k vyjádření svého jedinečného pohledu na spojení města a kávy.

Výherci si rozdělí dohromady 15 800 €. Za každou zemi dostane designer či ilustrátor, umístěný na 1. místě, 1 000 €, na 2. místě 800 € a na 3. místě 500 €. Mimo toho bude vybrán z 18 návrhů finalistů jeden nejlepší, oceněný jako Grand designér, který získá dalších 2 000 € a stane se absolutním vítězem celé mezinárodní soutěže. Každý autor realizovaného návrhu obdrží navíc honorář za licenci 1 000 €.

Zajímavosti ze zadávací dokumentace

  • Odměny celkem: 15 800 EUR.
  • Odbornou veřejnost zastoupí grafik Pavel Fuksa, ilustrátorka Ieva Ozola a Jana Vinšová za Czechdesign.
  • Designová edice bude dostupná pro zákazníky na pultech obchodů ve všech soutěžních zemích.
  • Deadline soutěže je 15. května 2018.

Další informace najdete na stránkách soutěže.

Zdroj a foto: czechdesign.cz