Soutěže

Model Young Package: navrhněte obal na cokoli, co souvisí s kávou


Odměny celkem: 6 000 EUR / Termín: 14. 5. 2018                       _


Po 22 letech své existence se legendární soutěž obalového designu „Mladý obal“ zcela mění. Kromě nového názvu „Model Young Package“ se finanční odměna pro vítěze ztrojnásobí. Organizátoři také otevřeli horní věkovou hranici třiceti let u vysokoškolské kategorie a tak se do soutěže mohou nově hlásit designéři jakéhokoliv věku. Tématem 23. ročníku je Coffee mania.

Model Young Package má stále 2 kategorie. Do středoškolské kategorie se mohou přihlásit studenti středních a vyšších odborných škol. Především pak pro studenty středních škol po celém světě představuje Model Young Package zásadní projekt, kterého se účastní i celé ateliéry. Do druhé kategorie se mohou přihlásit studenti vysokých škol a designéři jakéhokoliv věku.

Téma

Soutěž stejně jako v předchozích letech motivuje tvůrce z celého světa k navržení ekologického obalu. Tentokrát budou designéři navrhovat obaly, které reagují na všudypřítomný fenomén kávy. Tématem Coffee mania organizátoři vyzývají kreativce k tvorbě obalů nejen na kávu jako takovou, ale na vše, co k ní patří. Letos mohou zvítězit obaly na kávové produkty, šálky, podšálky, kávové sety, ale například i obaly na oblíbený produkt s motivem kávy, který se objeví v grafice. Dopřejte si kávový dýchánek s odpovědným designem.

Zajímavosti ze zadávací dokumentace

  • Porota bude hodnotit soutěžní práce anonymně.
  • I letos budou mít šanci na výhru převážně papírové obaly, které dokonale ochrání objekt, snadno se otevírají a zavírají, mají povedenou grafickou stránku a jsou ideálně snadno vyrobitelné.
  • Předsedou poroty nadále zůstává přední český obalový designér Jan Činčera, který je součástí soutěže již od roku 1996.
  • Soutěžící se mohou registrovat pomocí online registračního formuláře na stránkách young-package.com a poté zasílají své práce poštou na adresu organizátora (CZECHDESIGN, Vojtěšská 3, Praha 1, 110 00).
  • Na vítěze čeká dohromady nově přes 6 000 EUR.
  • Deadline pro zaslání soutěžních prací je 14. května 2018.

Vítězné práce loňského ročníku s tématem Open & Play

Další informace o soutěži najdete na stránkách soutěže. Podívejte se i na výsledky loňského ročníku, který měl téma Open & Play.

Zdroj a foto: young-package.com