Články

Jak design pomáhá při léčbě astmatu u dětí

Nemocné děti jsou pro výrobce zdravotnických pomůcek velmi specifickou skupinou. Nelze je brát jen jako malé lidi, ale je potřeba uvědomit si jejich speciální požadavky. Pak nejde jen o menší proporce pomůcek, o přizpůsobení pomůcky růstu dítěte či vyšší nároky na bezpečnost jejich použití. Moderní přístupy výroby zdravotnických pomůcek pro děti by měly zohledňovat i zvýšenou potřebu pocitu bezpečí u nemocných dětí a snažit se je rozveselit.

Veselé teploměry, berle nebo třeba inhalátor pro děti pomohou děti uklidnit a dají jim veselým designem najevo, že zdravotní problémy a nemoci nejsou koncem světa, ale jen problémy, které společně s rodiči a doktory zvládnou. A léčba přece nemusí být smutná! V tomto případě design pomáhá překonávat bariéry, strach a výrazně pomáhá při léčbě nemocných dětí. No řekněte sami, může být design vůbec někde užitečnější?

Léčba astmatu s tuleněm Samim a želvičkou Tuckerem

Astma u dětí lze léčit nebulizérem, který je pro ně speciálně navržen. Jednat se může třeba o roztomilého tuleně, který se jmenuje Sami a je vždy připraven pomoci při projevech astmatu u malého pacienta.

Dětský design a věrný přítel. Jak Sami dětem pomůže?

Pokud lékař předepsal malému astmatikovi tekutý lék na inhalaci, pak se tuleň Sami snadno stane jeho skvělým pomocníkem a kamarádem. Pomocí nebulizéru tuleně Samiho se totiž léky promění na jemnou mlhu tak, aby se lék mohl dostat hluboko do plic dítěte a dobře působil.

Tuleň Sami od značky Philips je tak krásnou ukázkou, že kombinace účinné léčby a roztomilého designu nabízí dítěti spolehlivou léčbu astmatu, která je pro něj přátelská, pohodlná a není rozhodně nepříjemná. Velkou úlevou je pak takový přístroj i pro rodiče, kteří mohou dítěti snadno vysvětlit, že malý tuleň Sami je jeho nový kamarád, který mu rychle pomůže od nepříjemných obtíží.

 

Šikovný tuleň Sami se skládá z kompresoru s vysoce účinným nebulizérem SideStream. Zdroj: www.philips.cz

Pediatrická maska s želvičkou Tuckerem

Tuleň Sami navíc není na léčbu astmatu u dětí sám. Pomáhá mu ještě želva Tucker, která se nachází na speciální masce přístroje. Ta poskytuje rychlou inhalaci za pouhých 6 minut a je vyrobena z velmi pohodlného, měkkého a pružného materiálu, aby maska dobře přiléhala k obličeji. Maska má také průduch, který správně filtruje lék z oblasti očí a vede jej pouze do plic, kde jej malý pacient nutně potřebuje.

Přátelská želva Tucker na masce má za úkol dítě uklidnit. Zdroj: www.philips.cz

Nemoc děti překonají hrou

Pokud koupíte dítěti speciální zdravotnickou pomůcku, zeptejte se prodejce, zda existují i podpůrné materiály pomůcky pro daný zdravotní problém. Například s tuleněm Samim a želvou Truckerem se mohou děti učit, jak hravě překonat všechny nástrahy, které astma přináší, a sami si poskytnout úlevu.

Díky omalovánkám a dalším hrám se pak postavičky stanou pro dítě známými, bude jim pak lépe důvěřovat a nechá si od nich pomoct.

Omalovánky s postavičkami, které umí léčit. Zdroj: www.philips.cz

Zdroj a foto: philips.cz