Článek

Dobře naprogramovaný hnětač

Dobře naprogramovaný hnětačDobře naprogramovaný hnětač

To je název společné výstavy studentů dvou atelierů dvou vysokých uměleckých škol. Atelier Veroniky Bromové Nová media2 Akademie výtvarných umění v Praze a Atelier socha1 vedený Kurtem Gebauerem na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze.

Obě vysoké umělecké školy mají k sobě již tradičně lehce rivalský postoj, který se touto výstavou snažíme mimo jiné zpochybnit, narušit či zrušit. 

Výstava bude zahájena 22. 5. 2008 v 19 hodin v inspirativním industriálním prostoru obří montážní Haly C, v Drahobejlově ulici 19a. v Libni nedaleko O2 Areny a již proslulého kulturně alternativního prostoru Trafačky. Výstava bude k vidění denně od 14. do 18. hodiny, do 1. 6. 2008. 

Vystavuje cca 30 studentů obou škol. K vidění budou sochy, obrazy, prostorové a interaktivní instalace, pure data, fotografie, videa, animace a kresby. 

Během zahajovacího večera zahrají punkově našlápnutý Papírový panenky, příjemný akustický jazzíček Tajná chuť a Třetí kultura. Dále DJ Robot, DJ Slvr, DJ Stanko. Své modely a lepá těla představí nekonformní skupina hobistických modelek Kolouchův sen. 

Za podporu děkujeme Avu, Všup, Radio1, Exhibit, Kultura jinak, Johnny servis, a ABSOLUT.

Dobře naprogramovaný hnětač

Veronika Bromová
Vedoucí pedagog atelieru Nová media2, AVU Praha.

Design portal

https://www.designportal.cz/akce-vystavy/dobre-naprogramovany-hnetac.html

21.05.08