Články

Designové vychytávky pro cyklisty

Nechte se inspirovat stylovými vychytávkami pro vaše jednostopé oblíbence, kteří vám pomáhají a provází vás na výletech po městě i do přírody. Nezasloužila by si vaše kola nový skvělý zvonek nebo výstavní blatníky? Jistě oceníte praktický držák na kelímek a suché nohavice. A jestli vás trápí, jak zavěsit a uskladnit kolo v malém bytě, tak čtěte klidně dál. Představíme vám i elegantní přilbu, kterou nosí a doporučuje pro větší bezpečí při jízdě samotná její designérka.

Malý, ale hlasitý a účinný

Velmi rychle reaguje, je malý, minimalistický, velmi dobře provedený, lehký a vhodný pro všechny typy kol. Hlasitost je od 88 do 100 decibelů, a to je dost, aby zpozorněli také lidé se sluchátky na uších. Řeč je o mechanickém zvonku na kolo Spurcycle, který designéři z USA vymysleli i pro náročné cyklisty, kteří ladí své stroje do nejmenších detailů. Dostanete ho v krásné dárkové krabičce v celokovovém stříbrném nebo černém provedení.

Designový a praktický držák na kolo

Britský designér Andrew Lang za tento osobitý držák dostal cenu za nejlepší design na největším cyklistickém veletrhu světa Eurobike v roce 2009 (pro značku Cycloc vymyslel mimochodem spoustu dalších vychytávek). Držák Solo se hodí do interiéru i exteriéru, vnitřní prostor držáku můžete využít na úschovu drobností, kolo můžete zavěsit vertikálně i horizontálně, k držáku lze kolo zamknout cyklo zámkem. Z barevné škály výrobku si vybere snad každý.

Galerie na blatníku

Blatník na kolo Fendor Louis Reith je originální a geniálně funkční. Zalíbí se i těm, kteří si nikdy blatníky pořizovat nechtěli. Je skládací, super lehký a sedí na většinu kol. Navíc se může pyšnit motivem ve stylu známého designéra Louise Reitha, který žije v Amsterdamu a věnuje se kolážím a sochám z různých přírodních materiálů většinou v černobílé nostalgické, ale zároveň moderní, barevné kombinaci.

Vychytaný držák na kelímky

Několik přátel ze švédského Stockholmu se nechalo inspirovat živým cyklo životem v evropských velkoměstech a navrhlo řadu stylových doplňků pro cyklisty značky Bookman. Patří mezi ně i držák na kelímky Cup Holder, který inteligentním klipem připevníte na řídítka. Stačí ho jen otočit správným směrem a využijete ho na větší i menší průměr pohárku. Funkční držák ve svěžím designu pevně sedí na místě, dokonce i při nárazu nebo při jízdě po kočičích hlavách.

Přilba, ve které budete šik

Kalifornská designérka Gloria Hwang přišla o kamaráda, který jel na kole bez helmy. To ji přimělo k zásadní změně. Začala jezdit s helmou, kterou do té doby nesnášela a navíc sehnala peníze k tomu, aby vymyslela a nechala vyrobit takovou přilbu, kterou bude sama ráda nosit a s ní i spousta dalších cyklistů, kteří se tak vyhnou vážnějším zraněním. Jednoduchou přilbu Thousand s minimalistickým vintage designem můžete mít např. v trendy zlaté barvě. A ochrana proti zlodějům? Malým otvorem, tzv. poplockem, prostrčíte zámek a přilbu během chvilky zamknete ke kolu.

„Jako dlouholetá cyklistka jsem nikdy nebyla fanouškem nošení přilby. Vždycky mě to obtěžovalo. Ale když jsem přišla o kamaráda, který jel bez přilby, tak jsem věděla, že to musím změnit a přesvědčila jsem přátele, abychom investovali do Thousand a nabídli pohodlnou bezpečnější jízdu i ostatním.“ Gloria Hwang

Aktuální nabídku stylových cyklo doplňků najdete na buydesign.cz

Zdroj a foto: buydesign.cz