Rozhovory

Deset otázek pro Martina Marušince

Martin Marušinec

— kreativní ředitel Touch Branding

Poslední věc, na které jsem pracoval…

Kampaň na Vinolok Woody. Tuto unikátní zátku, kombinace skla a dřeva, klient představil na prestižním sckagingovém veletrhu Luxe Pack v Monaku. Byl jsem se tam podívat a bylo příjemné, když se návštěvníci u stánku zastavovali a spontánně říkali, že to je jedna z nejlepších prezentací na veletrhu. S tím souvisel i redesign webu Vinolok a design zcela nových prezentačních materiálů. Dělali jsme na tom ve studiu od března.

Práce, které jsem věnoval nejvíc času…

Práce, které věnuji nejvíce času – protože nikdy nebude u konce – je práce na tom, jak být lepší, než jsem dnes. A to nejenom v nápadech a designu.

Na práci mě nejvíc baví…

Možnost věci výrazně měnit a nasměrovat k novým cílům. Takže úvodní fáze projektů. Pak mě baví spolupráce s různými specialisty: fotografy, ilustrátory, 3Dčkaři, webaři, či jinými designéry. Obohacuje mě to.

Za deset let chci být…

Nápadů je hodně, uvidíme, který se uchytí. Ale to, co dělám, mě pořád baví, to se měnit nebude.

Moc se o mě neví, že…

Že jsem žil v Austrálii osm let. Že jsem spolu a Alešem a Jirkou Králem rozjel v roce 2012 vlastní online platformu na vytváření brand manuálů a že celkem dobře funguje dodnes. Že jsem původem ze Slovenska.

Nejlepší přednáška jakou jsem viděl…

Na přednášky jsem začal chodit dost pozdě, první byli před třemi lety. Od té doby byly všechny, co jsem viděl v něčem dobré, ne-li skvělé. Ale asi nejvíc si pamatuji Stefana Sagmeistera z OFFF 2015 a skvělé byly taky přednášky na Be Creative or Die, pořádané ADC Czech a Alanem Zárubou. To doporučuji. A chci už konečně stihnout konferenci ByDesign v mém rodném městě.

Pět aplikací, které nejraději používám jsou:

Spotify, Lightroom a pak ty, co používám k práci jako Illustrator, Photoshop a InDesign.

Kdybych nedělal to, co dělám, živil bych se jako…

O tom jsem nikdy moc nepřemýšlel, takže nevím. Ale na důchod bych celkem rád fotil.

Nejlépe se odreagovávám…

Ranní běh za východu slunce. Manuální práce na zahradě (ale ne každý den). Film a sklenka vína. Pivo s kámošema. Pěkný víkendový výlet s rodinou. A nyní krásně relaxuji, když si večer hraju v ateliéru s focením. Je to jako rybaření. Nahodí se světla a subjekt. Pak se pomalu a jemně ladí, otáčí, posouvá, až se uloví krásný záběr.

Právě čtu a poslouchám…

Čtu Superintelligence od Nicka Bostroma a objednal jsem si Hejno bez ptáků od Filipa Douška, který mě zaujal rozhovorem na DVTV. Z repráků mi nejčastěji hrají novinky, které mi podsouvá Spotify a poslouchám především manželku.

Zdroj a foto: Martin Marušinec