Akce

Festival Czech Design Week 2018

● Termín: 28. 11. – 2. 12. 2018,
● Lokalita:  Praha,
● Vstupné: od 100 Kč

V pořadí již 5. ročník Czech Design Week proběhne v termínu od 28.11.–2.12.2018 v prostorách Kongresového centra Praha. Přehlídka designu představí na stovku českých a zahraničních designerů a svým návštěvníkům nabídne to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, design studií, dětského interiéru, originálních hraček, dále pak grafický design, umění, či průmyslový design.

Další autorská díla designérů budou k vidění ve více než dvaceti partnerských Design Store obchodech v centru Prahy.

„Prostory Kongresového centra jsme kromě bohatých prostor interiéru vybírali i kvůli historickému významu samotné budovy. Československo si připomíná 100 let od založení republiky a málokdo například ví, že právě zde probíhala v roce 1989 intenzivní jednání o uspořádání první svobodné československé vlády, republiky a také o podobě prvních svobodných voleb po listopadu 1989,“ zmínil k výběru budovy ředitel festivalu Lukáš Pipek.

„Sto let od vzniku první republiky a prvního českého demokratického státu jsme chtěli připomenout odlehčenou formou prostřednictvím hlášek, které se zapsali do společné paměti našeho národa. Odráží se v nich hravost a vtip, který Čechy neopouštěl ani v temnějších období našich dějin. A stejnou hravost a vtip vidíme i v českém designu,“ doplňuje Lukáš Pipek.

Kongresové centrum Praha ukrývá nejen prostory pro výstavy, kongresy či konference, ale i nespočet uměleckých originálních děl, která mají v dnešní době nevyčíslitelnou hodnotu. Bohatě jsou zastoupena především díla textilní a sklářská, dále pak práce z kovu a volná díla malířská i sochařská. Velký důraz byl kladen také na design a provedení řemeslných a užitkových prvků.

Kongresové centrum Praha skrývá skvosty od sklářů Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové – Žena s holubicí, malíře Cyrila Boudy, akademického sochaře Františka Víznera nebo sklářského výtvarníka Františka Procházky.

Zásadní proměna festivalu probíhá také formou prezentace. „Od opuštěných domů se designéři nyní přesunou k paneláži v otevřeném prostoru,“ dodává ředitel festivalu.

Kromě českých designerů podpoří CZDW i zahraniční autory. Tento rok navázal spolupráci s producenty Milan Design Week a Praze tak představí několik zajímavých expozic. „Instalace, která bude plně v rukou našich designéru, pojme přes třicet zahraničních umělců a bude převezena několika kamiony do Prahy,“ zmínila Gloria Gazzoldi, produkční týmu Milan Design Week.

Další doprovodnou akcí CZDW bude Design fórum, konference o designu, která se uskuteční 30.11.2018.

Termín a místo:

  • 28.11 – 2.12.2018
  • v prostorách Kongresového centra Praha

Vstupenky:

  • Vstup 100-300 Kč

Další informace:

Zdroj a foto: czdw.cz