Články

Boris Hoppek je autorem nové kampaně pro Opel Corsa

Blue, Cherry, Red, Moo a Whit je pět skvělých postaviček doprovázející kampaň na nový Opel Corsa. Patrně díky této partičce se stal na evropském trhu historicky nejrychleji prodávaným automobilem a čerstvě i automobilem roku v České republice.

A kdo je jejich tvůrce? Je to Boris Hoppek, jeden z nejuznávanějších německých představitelů moderního urbanistického umění, vytvářející svůj osobtý undergroundový styl. Jednotlivé postavičky představují typické psychologické profily dnešních lidí ve věku kolem dvaceti let (cílovka Opel Corsa). Každá z postaviček je nějaké národnosti, určitého věku, má konkrétní zaměstnání, zájmy, a některé postavičky dokonce mají mezi sebou i osobní/citové vztahy. Jinými slovy jejich životní styl odpovídá životnímu stylu potenciálních zákazníků.

Blue (25) je španělský fotograf, píše knihu, je to kliďas, hrozně rád paří, ale nikdy nemá kocovinu (Comons totiž nepijí alkohol, ale kafe). Je obdivovatelem Pabla Nerudy, rád se probouzí vedle hezké dívky. Je frontmanem, kytaristou a zpěvákem kapely C.M.O.N.S. Zajímavé je, že má sice řidičák na motocykl a autobus, nikoliv však na osobní auto.

Cherry (28) pochází z Peru, a proto je přesvědčena, že nejlepší milovníci jsou Peruánci. Cherry je miláček, který se občas ukrývá za chladnou pózou. Měla prodejnu luxusního prádla, miluje kávu, a když to s ní přežene, tak se ráno probouzí vedle Blua. O své osobě si ráda zachovává tajemství.

Red (21) je rebelem s červenými trenýrkami, který v kapele tvrdí basu. I on pochází ze Španělska a třikrát jej vyloučili ze základní školy, protože příliš prosazoval svou autoritu. Red je umělcem na volné noze. V dotazníku v kolonce “sex” místo pohlaví uvádí “tak moc, jak jen mohu”. Jeho vtipky jsou trochu obhroublé.

Moo (23) pochází z Francie, prošla řadou zaměstnání a naposledy zakotvila jako kadeřnice. Díky svému talentu je dnes vlasovou stylistkou. Je vegetariánka, v kapele hraje na klávesy a chodí s Whitem.

White (27) pochází z Anglie, vystudoval španělštinu a marketing a dnes dělá do počítačů, ale nikdo pořádně neví, co. V kapele hraje na bicí, obývá nákladný čtyřpokojový byt s velkou terasou a nádherným výhledem. Nenávidí sedavý styl, okolí ho má za městského neurotika se zlatým srdcem.

Pokud se i vám tato partička líbí nenechte si ujít stránky:
www.thecmons.com

Lucie Schwarz

15.02.07