Článek

Časopis TYPO v novém

Časopis TYPO v novémČasopis TYPO v novém

Časopis TYPO zaměřený na typografii, grafický design a vizuální komunikaci slaví pět let své existence. První číslo roku 2008, přineslo řadu novinek: mění se obsahová struktura, formát časopisu, grafická úprava, papír a v neposlední řadě i periodicita – z dvouměsíčníku se stává čtvrtletník.

Časopis TYPO v novém

Zvyšuje se také objem informací, které časopis v jednom čísle přináší; jedenatřicáté číslo časopisu, které v nové úpravě právě vyšlo, má místo původních dvaatřiceti 84 stran ve formátu 230×250 mm.

Časopis TYPO v novém

Texty v časopise jsou nově rozděleny do dvou hlavních částí: v první najdou čtenáři stěžejní tematické články, v druhé pak kratší aktuální texty, recenze písem, drobné sloupky a postřehy přispěvatelů nebo informace ze soutěží a konferencí. Namísto úvodníku byly netradičně zařazeny do obsahu stručné anotace jednotlivých textů.

Časopis TYPO v novém

Tématem jednatřicátého čísla časopisu TYPO je korejský design s texty na míru připravenými nejvýznamnějšími jihokorejskými designéry a teoretiky typografie a designu. Čtenáři se tak mohou seznámit s historickým vývojem korejského písma, se současnými trendy v korejském grafickém designu a jeho nejvýraznějšími představiteli, s korejskou kaligrafií i s designem latinkových fontů kombinovatelných s písmem čínským, japonským a korejským   

Časopis TYPO v novém

V následujících číslech časopisu TYPO se pak čtenáři mohou těšit na přehled současného italského grafického designu a typografie, designu v zemích visegrádské čtyřky či na dílo Jana Tschicholda.

Časopis TYPO v novém

Během letošního roku dozná zásadních změn i internetová podoba časopisu, dojde ke sloučení webu časopisu a stránek Typo.cz v jeden rozsáhlý moderní typografický portál, který bude doplněn o množství nových funkcí. Přibudou diskuse, online obchod, RSS, archivy atd. Časopis Typo je možné si předplatit na internetové stránce www.typo.cz/obchod.

Časopis TYPO v novém

Kontaktní osoba: Filip Blažek, filip@magtypo.cz

Design portal

https://www.designportal.cz/knihy-casopisy/casopis-typo-v-novem.html

12.06.08